Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vihetem majd ki a...

Mikor vihetem majd ki a napokban születő babámat először?

Figyelt kérdés

valaki a 6 hetet mondja, valaki azt, hogy már 2 hét után... persze a dokit, védőnőt is meg fogom kérdezni, ez egyértelmű :)

ti mikor vittétek ki először a babátokat?


2013. febr. 25. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 2 hetesen, tél közepén, jót sétáltunk.
2013. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nyári babát két hetesen 5 percre, majd minden nap kicsit több időre. Ha téli babám lenne én csak 6 hét után. Lehet én konzervatív vagyok, de sok tanácsot megfogadtam a szülőktől, nagyszülőktől. A levegőztetés is ezek között van.

Nem gondolom hogy rosszul csinálom, ez az én véleményem.:)

2013. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dec. 20-án szültem, 1 hetesen vittem ki először fél órára sétálni.
2013. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az nem tudom számít e, hogy a belvárosban (bp) lakunk, nagy a forgalom, kipufogógáz, szmog, stb... igaz a liget kb 10-15 percre van tőlünk, de oda is el kell jutni valahogy :)
2013. febr. 25. 10:47
 5/9 A kérdező kommentje:
ja, és köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. febr. 25. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:

az első napokban csak nyisd ki az ablakot néhány percre, aztán vidd oda az ablakhoz (bugyoláld be takaróval, ha hideg van) majd két hetesen már viheted sétálni. először csak fél órára, aztán egyre több időre.

ha nagyon zajos/szmogos a környék, akkor egy tetrapelust rögzíthetsz a babakocsi kupolájára, ami lelóg a baba elé, az megszűri a koszt és a zajt is, persze a ligetben vedd le.

ja, és ha tudod, hogy mikor nincs akkora forgalom a környéken, akkor érdemes elindulni :)

egyre jobb idő lesz, és alig fogod várni, hogy kimozdulhass!

könnyű szülést, boldog babázást!

2013. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-3 hetesen már nyugodtan kiviheted. A lényeg a fokozatosság, ahogy előttem is írták. Először csak nyitott ablaknál, utána kicsit kézben kivinni, aztán mehetnek az egyre hosszabb séták. Én akkoriban már alig vártam, hogy kimozdulhassak a lakásból. :)
2013. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek a hetek egy nagy tévhit. A babának nem lesz semmi baja a friss levegőtől, sőt, csak jót tesz neki.

Családban van gyerekorvos, ő is ajánlotta, a kórházban a gyerekrovos és a saját gyerekorvosunk is mind azt hangsúlyozta, hogy nyugodtan vigyük ki a babát akár az első napokban. Január végén szültem, kórház utáni napon már kimentünk. Először 5 perc, majd másnap 10, majd 15, így tovább. 1 hét múlva már jókat sétáltunk és jót aludt a friss levegőn. Először valamikor 1 évesen kapott el valami kisebb náthát.

2013. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1 hetes korától kezdtem szellőztetni úgy,hogy a szobában volt,folyamatosan növeltem az időt,aztán kimentünk az erkélyre.2 hetesen már lementünk sétálni.
2013. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!