Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ezzel egyetértetek?

Ti ezzel egyetértetek?

Figyelt kérdés

Most hallottam a tévében, ha bölcsibe, oviba szoktatod be a gyerekedet, az a jó, ha SÍR, KB MINDENÉRT, és ezt azzal magyarázták, hogy erős a kötődés a szülő iránt....

Hát nem tudom...Nekem még nem ovis a gyerekem, de elég barátkozó, szereti a gyerekeket. Miért kell hogy sírjon, ha alapból nem olyan természet, akit megvisel az új dolog?


2013. febr. 25. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Én egyáltalán nem tartom jónak, ha egy gyerek végigordítja az első időszakot. Ennyire ne kötődjön azért :)
2013. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

nem tom, a nagyobbik gyerekem azért sírt, amikor első nap délben nem akartuk, hogy ott aludjon, és mentünk érte :D

Az erős kötődéssel nincs gond.


Szal hülyeségnek tartom. Gondolom olyan Kiszel Tünci vagy Fekete Pákó-féle "szakember" osztotta az észt a műsorban.

2013. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy nem a Kiszel, és társai osztották az észt, hanem egy óvoda választó szakember (ez volt kiírva, mint végzettség).

Hát nem tudom, szerintem is hülyeség.

2013. febr. 25. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Háromféle gyermeket különböztettek meg a gyermeklélektanban, amikor én azt tanultam lassan 20 éve.

1. Biztos kötődésű - az a gyerek akit leteszel a homokozóba, eljátszik, néha kinéz, hogy ott vagy-e, ha valamit akar, akkor odahiv v. odajön hozzád. Számit a szülőre és biztos abban, hogy ott is lesz ha kell.

2. Bizonytalan kötődésű - leteszed a homokozóba, ellépsz egyet és ordit, mert azt hiszi elhagyod.

3. Ambivalens - egyszer ilyen egyszer olyan.

A közösségbe legjobban a biztos kötődésű gyerek szokik be, lehet, hogy eleinte sir - de ne tegyük neki kötelezőve már - de pár nap után tudja, hogy jönni fognak érte délután. A bizonytalan kötődésűek általában elszigetelődnek a csoporttársak nem kedvelik, főként ignorálják őket, az ambivalenseket a többi gyerek kimondottan ellenszenvesnek látja, nekik általában sok szekálás jut.

2013. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hát izé


szerintem ez hülyeség

a lányom 3,5 évesen került oviba gondoltam beszoktatás alatt (1 hét) nem fizetem be ebédre

bevittem kimentünk az udvarra elszaladt játszani majd 30 perc múlva közölte h mikor megyek már haza mert h öt nem kell kísérgetni mert már óvodás ....soha egy sor sem sírt mert be kell mennie (ellenben azért sír mert haza kell mennünk)

a fiam majd 1 évig csinálta azt h bömbölt mikor bevittem (egy csoportba járt a nővérével) majd mikor elmentem sértődötten belül a sarokba vagy 30 percre akkor lett jobb a helyzet mikor a nővére iskolás lett pedig rá sem néztek egymásra az oviban


mind a 2 gyerek erősen kötődik hozzám a biztonság is meg van mégis teljesen máshogy reagálták le mert h mások

2013. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint egy jól kötődő gyermek ,stabil érzelmi háttérrel jobban viseli a beszoktatást ott is kötődni fog a helyhez a gondozókhoz.

Ergo baromság :)

2013. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!