Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg egy gyerek van, az...

Amíg egy gyerek van, az anyának mindent el kell tudnia végezni - ti egyetértetek ezzel? Nálatok hogy van/volt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Mármint házimunkát?

Nem. Az apának is értenie kell mindenhez, amire csak képes.

A gyereket el kell látni akkor is, amikor az anya beteg.

Máskor valami értelmes munkamegosztást kell kialakítani.

Autós családban mindkét szülőnek legyen jogosítványa!

2012. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nem, egy gyerek is teljesen leköt, kivéve, ha alszik, de olyankor sok mindenre nincs idő
2012. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet általánosítani, hiszen vannak nagyon nyugodt, sokat alvó babák, akik mellett tényleg mindent el lehet végezni és vannak nyüzsisebbek, akikkel sokkal többet kell foglalkozni, és nem jut annyi idő a háztartásra. A lányaim nagyon nyugisak voltak, 3-4 óránként keltek enni és elég hamar átaludták az éjszakát, mellettük sok mindent meg tudtam csinálni. Most fiút várunk, majd meglátjuk, neki milyen lesz a mentalitása :)
2012. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Ez az ideális, nálunk nem ez van, egy baba van, de vannak napok, amikor horror az élet és nincs idő összepakolni sem, de hazajön apa és megoldjuk, addig pedig túlélünk és próbálunk lépésről. lépésre haladni a házimunkával.
2012. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

hmm


ha még otthon vagy a gyerekkel akkor a házi munka java a tied

de fontos h apuci is csináljon ezt azt (szemétkivivés ablakpucolás stb...) és a gyerekkel is rendszeresen foglalkozzon legalább napi 1 órát


ha dolgozol akkor a házimunka fele-fele alapon kell h menjen és a gyerekkel ugyan úgy foglalkozzon ö is


anno ezt úgy oldottam meg h volt 2-3 olyan dolog amit a páromnak kellet/kell csinálni

pl fürdő/wc takarítás heti 1x

szemét levivés kb2-3x hetente

ablakpucolás 3 havonta

ez volt a fix de volt h kiteregettet elmosogatott főzött ha éppen olyanja volt


nekem 3 gyerekem van de komolyan mondom h most sokkal jobban be tudom osztani az időm mint mikor 1 volt :-)

most már a 3 gyerek eljátszik együtt

a nagyok tudnak segíteni ezt azt


persze kérdés az is mennyire kell rendnek tisztaságnak lenni nálatok

pl én nem rakom össze a játékokat minden nap pláne nem szünetben heti 2-3x mert akkor porszívózok (suliidőben max heti 2x)

nem zavart ha este ott maradt a mosogatni való

kb 1-2 óra alatt teljesen ki tudok takarítani (rendrakás porszívózás felmosás kimosok teregetek és megfőzők közben)

jó az utóbbi kettő program és főzési idő függő :-)))

nem zavar ha kint marad a ruha 2 napig :-)

nem takarítok minden nap beosztom mit mikor csinálok

pl ma mosás nap van :-) akkor 2-3-4 adagot is kimosok egy nap (ruhák türcsik ágynemű stb....

2012. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Mi nagyon szeretjük a rendet. Eddig még meg tudtuk oldani, mert a pci még nem pakol csak 5 hónapos. A java munka itthon az enyém de nagyon sokat segit a férjem. Viszot én is dolgozok itthol. (varrok) A főzés mindig rám marad , abban nem tud segiteni de mosogatni azért szokott segiteni.
2012. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem igen!

Végülis a párom dolgozik hétfőtől szombatig 7-18 között, ami azt jelenti 6- kor kel, 7- körül ér haza.

Nem várhatom el tőle, hogy munka után még főzzön, takarítson, hol ott én egész nap itthon vagyok, ő keresi a pénzt, valamilyen szinten engem és a gyereket. Igyekszem minden nap egy helyiséget kitakarítani, kétnaponta főzök 2 napra. Ezeket délelőtt megcsinálom 1-2 óra alatt, és utánna szabad az egész nap!

2012. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Alapjában véve egyetértek, amíg az anya otthon van és nem dolgozik. Egy átlag baba/kisgyerek mellett így kéne lennie, hiszen egy 3 fős háztartás vezetése nem olyan nagy dolog. Fel lehet osztani és napi 2-3 óra alatt apránként megcsinálni, pl. 1 óra főzés, 1 óra pakolás, 1 óra takarítás és akkor valószínűleg sokat mondtam.

Sosem értettem, hogy miért a 8-10-12 órát dolgozó apának kell délután főznie vagy takarítania, amikor anyuka otthon van és még ráadásul az ebédet is rendeli.

Mondjuk az is durva, amikor apuka mindent elvár és a kisujját meg nem mozdítaná soha...

Nálunk a házimunka 98%-át én csináltam, amíg otthon voltam, ő ált. a szemetet viszi le, vásárol, ilyesmi. Most, hogy újra dolgozom, ez az arány kb. 80%-ra csökkent, tehát a nagyját még mindig én csinálom, de ez amiatt van, hogy a párom többet dolgozik. Viszont sokat foglalkozik a gyerekekkel és egyszerűbb, ha pl. kimegy velük játszani, amíg takarítok vagy főzök.

2012. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Erre a kérdésre ilyen és olyan válaszol fognak jönni, mert igen válasszal fog válaszolni az aki el tudja végezni a "mindent", és nemleges választ fog adni az aki nem tudja .-)

Én nemleges választ adok, mert én nem tudom, pedig CSAK 1 gyerekem van, és még CSAK 14 hónapos, de nem főzök mindennap, nem takarítok mindennap, tulajdonképpen ha valaki alaposabban szétnézne az látná, hgy csak ott van összetakarítva ahol a papok táncolnak, mert: A gyerekem a kertben érzi jól magát, bent sír, evidens, hogy kiviszem, ergo nem vagyok bent, de a por az bent van, a mosatlan sem jön utánam, sőt semmi. Azaz minden bent mi meg kint. Klassz. Este be, fürdés, alvás. Igen, én is lefekszem, mert éjjel 11 alkalommal ébred, hulla vagyok. Szóval nem esek neki még lakást puceválni, sem főzni sem semmit. Max hajat mosok és akkor már szuperhősnek érzem magam...hát ha még be is szárítom!

Nem érdekel ki mit mond, nem érdekel, ki hogy csinálja, én így. Nekem így jó. Nem esz meg minket a kosz, mert amikor délelőtt alszik összetakarítok, de ez tényleg csak olyan felületes takarítás, nincs benne a hűtőkitakarítás, vagy a konyhaszekrény tetejének a letörlése. Ezeket már tényleg csak hébe hóna csinálom meg szakaszosan. Néha sajnálom az alvásidőt a takarításra (lehet köveket dobálni) és inkább olvasok, vagy netezek, esetleg lábat gyantázok, vagy szemöldököt szedek.

Szóval szerintem nem KELL tudnia mindent elvégeznie :-))

2012. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krisztivan ***** válasza:
Alapjáraton egyetértek vele:-)) De ez nagyban függ a gyerek és az anyuka habitusától is. Nekem nyugodt fiam van,sokmindent lehet vele együtt csinálni,de eljátszik egyedül is ha az kell:-))
2012. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!