Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azt olvastam egy fórumon,...

Azt olvastam egy fórumon, hogy az inszemináció sikere csupán a szerencsén múlik. Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Hiszen előtte rendbe teszik a pé-t, utána pedig megtámogatják a létrejövő/létrejött terhességet. Én már az ötödikre készülök és most elbizonytalanodtam. Kérlek írjatok!
2009. ápr. 15. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végül is mindenhez kell szerencse az életben!Szerintem az inszemináció akkor sikeres ha kellő időben találják el a beavatkozás idejét!Ráadásul minden szervezet másképp reagál a kezelésekre,nekem pl a második inszemem sikerült.

Elvileg nagyobb az esélye a teherbeesésnek mintha természetes módon próbálnátok!És elvileg a spontán terhesség sem a szerencsén múlik.A kellő időben találkozik egymással az érett pete és a spermium.És ezen kívül még számos feltétele van ,hogy a terhesség létrejöjjön.Tehát én nem gondolom,hogy kizárólag a szerencsén múlna!

2009. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1 insemem volt, de nem sikerült. Valamiért én sem bíztam igazán benne úgyhogy a 2.-ra már nem is mentem. Rá egy évre spontán teherbe estem.
2009. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem több az esély, mint egy sima aktusnál, ugyanis a méhüregbe juttatják a cuccot, így nem kell megküzdeniük a kiskatonáknak... Ez a sablon szöveg.

Ami a saját véleményem. Ha megvan a baj, akkor tényleg megoldás lehet rövid úton egy inszemináció, viszont ha nincs meg a probléma, akkor lehet hogy csak az időt húzza a pár, hiszen nem biztos, hogy meg tud termékenyülni a petesejt. Nekem most volt az első, sajnos nem sikerült, de elkezdődött a folyamat, az ultrahangon látszott valami, de meggondolta magát. :) Nálam megvan a probléma. Azok a lányok szoktak sok inszemen keresztül menni, ahol nincs meg az oka a terméketlenségnek. Neked tudni mi a bajod/bajotok?

2009. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És még egy. Szerintem minden inszemnél 50-50% az esély arra hogy sikerüljön, tehát vagy igen, vagy nem. Ami mégis ezt a számot megdobja, jobbanmondva lecsökkenti, az az, hogy átlagban 100-ból 15-20 beavatkozás sikerül elsőre. Nem túl fényes a statisztika...
2009. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Előzőleg volt 2 spontán terhességem /ezek sajnos nem maradtak meg/, de másfél éve nem történt semmi. Ezért gondolta a doki, hogy rásegít inszemmel a baba-ügyre. Amúgy pedig mindketten teljesen rendben vagyunk, elvileg nincs akadálya a fogamzásnak.Csak gyakorlatilag:)
2009. ápr. 16. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!