Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kell tudnia egy...

Mennyi idősen kell tudnia egy babának a formabedobós játékot (pl. fisher price sütibödön) rendeltetésszerűen használni?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz a lányom, és van egy fisher price sütibödönünk. Igazából a tetején kipakolja a formákat, és ott vissza is teszi őket. Egy-két napja a kört be tudja tenni a helyére, de csak ha mutatom neki, hogy hová kell. Utána az összes formát azon a lyukon próbálja tuszkolni, majd ha nem sikerül dühös lesz, és otthagyja az egészet. Egy ismerősöm azt mondta, 1 évesen követelmény, hogy rendeltetésszerűen használja. Tényleg így van, én még nem hallottam róla?
2013. febr. 26. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ne hallgass az ismerősödre! Amit a kislányod csinál, az teljesen természetes dolog. Nekem mind a kettő így játszott vele annak idején, ahogy most leírtad.

Arról nem is beszélve, hogy még nincs is egy éves. Ebben az életkorban pillanatok alatt változik minden: amit tegnap még nem tudott, ma már igen.

2013. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
16 honaposom a kort problema nelkul bedobja, a tobbit csak akkor ha mutatom, hogy hova. Es en nagyon buszke vagyok ra, hogy mar igy megy neki. Szerintem hulyeseg az egy eves kor. Az a lenyeg hogy probalkozzon, magatol jojjon ra, hogy hat nem fer be minden egy lyukon, mas alaku. Nagyon ugyes a lanyod
2013. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

14 hónapos a fiam, kb. két hónapja találja meg a kört meg a kockát, de ennyi. Az összes többit nálunk is ezen a kettőn akarja bedobni! :) Már erre is azt mondta a védőnő, hogy meglepően korai, szóval még egyáltalán nem kell neki!

Keresztlányom két éves elmúlt, mikor az összeset jó helyre dobálta!

2013. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Az ismerősöd jó nagy butaságot mondott.

A fiam is ugyanezt csinálta, amit a te babád és a többi válaszoló gyereke, sőt, sokáig nem is érdekelte ez a játék. Mikulásra kapott egy formabedobót, ekkor volt 21 hónapos, két hét alatt fejlesztette föl úgy, hogy egyik nap még csak tuszkolta össze-vissza a formákat a lyukakba, majd a következő nap már mindet elsőre belerakta a helyére és azóta sem téveszt egyet sem, csak ha bohóckodik és azt játssza, hogy melyiket melyikbe nem tudja belerakni. Annyira mások a gyerekek, más ütemben fejlődnek éppen ezért nincs értelme ilyenekkel foglalkozni, hogy mi elvárás és mi nem bizonyos korban. Persze, nyilván ha egy két éves gyerek még nem megy önállóan, az nagyon szélsőséges eset, de itt most nem is ilyenről volt szó.

2013. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Na látom le lettem szavazva, mert a fiam 12 hónaposan már kettőt megtalált!

Hú anyukák! De jó,hogy nem vagyok ilyen! :))

2013. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Az én lányom 20 hónapos és pont tegnap vettem észre, hogy minden formát a helyére rakott. Láttam a kis szemén mikor megfogott egy "sütit", hogy gondolkozott, forgatta a bödönt és berakta a jó helyre. Eddig csak tuszkolta ő is ide oda, és dühében otthagyta, vagy a tetején pakolta és kiöntötte őket. Most értette meg, hogy mi a lényege :-)

11 hónaposan még nem baj ha nem sikerül! Ó, dehogy baj, kicsi még hozzá. Játszatok sokat vele ha tetszik neki, de ne aggódj ha még nem oda teszi ahova kellene, had gyakorolja, azzal is fejlődik a kézügyessége és az kis agya is!

2013. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Kislányom is 11 hónapos múlt,mikor a kört be tudta rakni,ha megmutattam hol van,a többit csak véletlenül találta el,most 13 hós,ugyanígy csinálja,de gyakorolja szorgalmasan :-) bölcsis ismerősöm azt mondta,18 hó körül kezdik el megtalálni a formákat általában.
2013. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!