Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többnyelvű baba - tapasztalatok?

Többnyelvű baba - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én beszélek ugye magyarul, angolul és olaszul felsőfokon, a párom pedig szintén magyarul, angolul és németül felsőfokon, apu és anyu pedig oroszul.

Ezért úgy gondoltuk én csak magyarul beszélnék hozzá, a párom csak angolul anyuék pedig csak oroszul és így egyszerre három nyelvet beszélhet már kiskorában is anyanyelvi szinten.

Van aki így neveli/nevelte a gyerekét? Bevált? Azt olvastam az ilyen babák később kezdenek majd el beszélni, ez igaz? Nem volt keveredés?

Bármilyen tapasztalat, tanács jól jön! :)

Köszi!


2013. febr. 27. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyanyelvi szinten beszéli mindenki ezeket a nyelveket a családban?Mert ha nem akkor csak ártatok vele.Pl egyik barátnőm magyarul beszél a gyermekéhez,a párja a saját nyelvén a közös nyelv angol mivel angol nyelveterületen élnek ahogy én is már 10 éve a fiam külföldi állampolgár,de én magyarul beszélek hozzá az anyanyelvűek meg angolul.
2013. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha, a párom Angliában született és 22 éves koráig ott is élt, anyuék pedig szintén 10 évig éltek kinn Oroszországban.
2013. febr. 27. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ha elhatározzátok, hogy ki milyen nyelven beszél hozzá, akkor az a személy CSAK azon nyelven beszéljen, és akkor nem zavarodik össze.

Amúgy ha nem anyanyelvi szinten beszélitek ezeket a nyelveket, akkor az nem túl előnyös, mert még ha felsőfokon is tudok, attól még valamilyen szintű akcentus, hibák lehetnek, és a gyerek azt tanulja meg...

2013. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi Olaszorszàgban èlunk hàrom gyerekem van, a nagyok 8 ès 10 èvesek beszèlnek mindkèt nyelven, a pici 10 hònapos mindkèt nyelven megèrt mindent. A nagylànyom màsfèl èvesen mondatokban beszèlt, de keverte a kèt nyelvet kb 4 èves koràig. A kissebbik lànyom 2 ès fèl èvesen mèg csak szavakat mondott ès mutogatott, de soha nem keverte a kèt nyelvet.
2013. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát az én unokatesóméknál anya magyar apa orosz,és a gyerek 2,5 évesen még nem beszél,de ígyis-úgyis ért.
2013. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra nagyon figyeljetek ha belevágtok, hogy más nyelven a gyerek 4-5 éves koráig ne szólaljatok meg, különben nagyon nagy zavar lesz a kicsiben!

Csak a mi és a szomszédunk példája:

A férjem német, én ugye magyar és Spanyolországban élünk. A férjemmel mindketten beszélünk németül, magyarul, angolul, spanyolul és norvégül. A munkánkhoz elengedhetetlen, én ráadásul tolmácsként dolgozok így az akcentus sem megengedett. A gyerekeket nem akartuk agyon terhelni, de mindkettőnek számára nagyon fontos volt, hogy a német, a magyar és a spanyol nyelvet anyanyelvi szinten beszéljék. Így a férjemmel megegyeztünk, hogy én csakis magyarul beszélek a gyerekekkel, ő csakis németül, viszont ha itthon van mindenki akkor csak spanyolul szólalunk meg! Ezt szépen be is tartjuk, a gyerekeink már 8 és 5 évesek, mind a 3 nyelvet szépen beszélik, a norvéggal még küzdenek kicsit, de mivel norvég anyanyelvű oviba és iskolába járnak az is jól megy nekik, hála Istennek, bár nem tökéletes, de napról napra ügyesebbek, mert rá vannak kényszerítve oviba, suliba. Tény, hogy mindketten csak 4 évesen szólaltak meg először, de mindenki szerint ez a normális, nekik több infót kell feldolgozni nap mint nap, mint az egy anyanyelvű gyerekeknek!

A szomszédban apuka olasz, anyuka német es természetesen a spanyolt is használják. Sose figyeltek oda, hogy ki melyik nyelvet használja a gyerek előtt, mivel mindketten beszélik mind a 3 nyelvet. A kisfiuk most 12 éves és még mindig keveri a nyelveket, főleg a spanyolt és az olaszt, néha tényleg nem lehet megérteni amit mondani akar szegénykém, a suliba is van vele elég gondja, gondolatod. Nem tudom, hogy emiatt van-e, de jobb biztosra menni :)

Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

2013. febr. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Na igen... A spanyol és olasz együtt nem igen nevezhető jó ötletnek. Mert a két nyelv túl egyforma (a nyelvek eléggé közeli rokonsága révén) szóval könnyen megkeverhető a kettő olyanoknak akik mind a kettőt beszélik valamilyen szinten.

2023. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!