Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csinálnátok a...

Ti hogyan csinálnátok a helyemben az államvizsgát? Mi lenne a jó megoldás, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövőre államvizsgázok, viszont szeretnénk jövőre babát is vállalni. Első baba lenne, így félek egy kicsit attól, hogy mi van, ha rosszul viselem a terhességet. Sok rémtörténetet hallottam a vészes hányásról, rosszullétekről...De nem is kell hogy extrém rosszul legyek, hányás, émelygés, fáradtság éppen elég. Akiknek már van babájuk, azoktól kérdezném, hogy mennyire lehet ilyen állapotban tanulni? Annyira azért nincs rosszul az ember egy "általános" terhességnél? Meg lehet így csinálni az államvizsgát/szakdolgozatot? Nem igazán szeretnék várni jövő nyárig, de ha muszáj és azt tanácsoljátok, akkor odébb tolom a dolgot. Köszi előre is!

2013. febr. 25. 14:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt 2 vizsgaidőszakot csináltam végig és megírtam a szakdogám. Nem könnyű, de meg lehet csinálni, az első vizsgaidőszakban még dolgoztam is.
2013. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Én is babát vártam, mikor államvizsgáztam. Tavaly februárban volt az államvizsga, előtte októberben döntöttük el, hogy babát szeretnénk, novemberben már pozitív volt a teszt. Abban a félévben írtam a szakdolgozatom és azon kívül még volt egy vizsgám. Én jól viseltem a terhességet, hányingerek voltak, hányás nem. Illetve eleinte iszonyatosan fáradt voltam. A szakdolgozatot megírtam, a vizsgámra felkészültem. Az államvizsgakor már 16 hetes volt a babám. Simán ment a felkészülés, bár eléggé parázós vagyok, úgyhogy az utolsó egy hétben stresszeltem rendesen, de végül nem volt semmi gond. A vizsgán még semmi nem látszódott, és nem is tudta senki, így kivételezni sem kivételeztek velem. Nálam nem volt gond, simán vállalnám mégegyszer, de nyilván minden terhesség más. Próbáld úgy időzíteni, hogy a felkészülés kezdetekor már lehetőleg töltsd be azt a kritikus 12 hetet, olyankor már az idegeskedés sem árt annyira, persze ne izguld szét magad, és a rosszullétek is többnyire megszűnnek :)
2013. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%
én nem vállalnám be. államvizsgáztam, írtam szakdogát, van két gyerekem, úgyhogy tudom milyen terhesnek lenni és diplomázni is :D nem tudhatod, milyen terhességed lesz. a fáradtság alap, akkor figyelni se tudsz a tanulnivalóra. a rossz közérzet is átlagos. és akkor ott van még, hogy mivan, ha veszélyeztetett terhes leszel vmiért vagy tleg folyamatosan hánysz stb. nem nehezíteném meg az utolsó évem ezzel. nem beszélve arról, hogy diploma után jobb melód lesz, több pénzed, több lesz a tgyásod, ha elmész szülni. sztem várd ki a suli végét
2013. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ez levelezős iskola, tehát igazából mellette is dolgozok, emiatt nem kell várnom. Azért vállalnám be, mert benne vagyok már a korban (legalábbis szerintem) és majd másodikat is akarnék. Valahogy tényleg úgy kellene időzíteni, hogy a 12. héten túl legyen az ember, de hát nem én döntöm el mikor jön össze! :D
2013. febr. 25. 14:38
 5/32 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet előre megjósolni, hogy milyen lesz a terhességed.

De ha még fiatalok vagytok, akkor szerintem várjatok, az a pár hét, hónap nem oszt, nem szoroz a családtervezésnél.


Én az első trimeszterben voltam, amikor első két babámat (ikreket) vártam, és akkor volt az államvizsga, plusz kiegészítő vizsgák. Iszonyú álomkór volt rajtam, emiatt lassan ment a tanulás, az első vizsganap előtti éjjel pedig úgy elaludtam, mintha másnap csak nyaralni mennék!!! Végül sikerült minden, de pl. pont a kedvenc, nekem fontos tárgyakból lettem gyengébb, ami még mindig bánt egy kicsit. Ez után egyre több komplikáció lett a terhességemben.


Második terhességemnél bevérzés alakult ki, ami miatt sokat kellett feküdnöm, pihennem. Ez megint csak nem kedvezne a tanulásnak.


Remélem, neked könnyű és szép lesz minden! :)

2013. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
nekem lenne meg egy vizsgam, ami mar a diploma utan van, de en egyet megfogadtam magamnak, terhesen nem fogok ra tanulni. Nem is a tanulassal van a gond, ha hagysz eleg idot, szerintem nekem ugy ketszer annyi kellene mint normal allapotban, de en rettentoen parazos vagyok, es nagyon nehezen viseltem az eddigi vizsgaimat. En ennek nem tennem ki a kicsit, mivel amit te erzel azt erzi o is. Raadasul a nagyon eros stressz kitudja mit indit el. Nekem munkahelyet es eletmodot kellett valtanom, ahoz hogy egyaltalan teherbe essek. De persze ez egyenfuggo, ha te ugy erzed idegileg nem viselne meg, es nagyon szeretned a babat, akkor probaljatok meg
2013. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Elég parázós vagyok sajnos én is. Nem tudom mi lenne a jó döntés, párom nagyon nagyon szeretné, ő már most neki állna.
2013. febr. 25. 14:42
 8/32 anonim ***** válasza:
Én egy vizsgaidőszakot terhesen, egyet pedig már a fiammal csináltam végig. Van még ez a félév, amiben már van gyakorlat is, 1 hónap, és még egy fél év, ami csak gyakorlat. Terhesség alatt tudtam tanulni, nem voltam mondjuk rosszul levős,baba mellett nehezebb volt, de sikerült, igaz anyukám sokszor volt itt, amíg ő babázott, tanultam, vagy a férjem babázott én tanultam, másképp nem ment volna:)Szerencsére már nincs sok, szerintem meg tudom csinálni, de nagyon nehéz.
2013. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
ok, hogy levelező, de gondolom azért csinálod a diplomát, hogy többet keress. a tgyás a fizud 70%a. de sztem te ezt már eldöntötted :))
2013. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
én csak pár hete vagyok terhes, de semmi nem érdekel és állati fáradt vagyok, mindig aludnék! vagy ennék!! levelezőre járok szintén, amit nagyon szeretek, most semmi kedvem hozzá :) szerintem az elején nehéz, amíg ezek a szuper hányós-alvós tünetek vannak, utána is terhességtől függ, de én belevágnék :)
2013. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!