Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körömvágást engedi a babád?...

Körömvágást engedi a babád? Az enyém 10 hónapos, lehetetlen levágni neki. üt-vág-rúg.

Figyelt kérdés
Muszáj levágni?Nekik még olyan puha,letörik,nem?Szabályosan le kell fogni hozzá,én nagyon utálom ezt..
2013. márc. 1. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem a nagyobb volt ilyen kicsi, akkor mindig csak 9-et hagyott levágni. Mindig aranyosan nézte ahogy vágom, aztán a 9. után hisztériás rohamot kapott és utána napokig 1 hosszú körömmel volt. Ezért mindig váltogattam hogy honnan kezdem, és mindig csak az utolsót nem hagyta levágni.. A fene se értette ezt...


A kicsit meg úgy kellett leteperni, hogy ilyet csak a természetfilmekben mutatnak, amikor a 6 méteres krokodilt fogja be egy rakás ember teljes erővel neki feszülve, csak én nem használhattam szigetelőszalagot a szájára és kötelet a lábaira....

2013. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jajj,elképzeltem a jelenetet,hát nálatok is jó lehetett..Vicces vagy,köszi!
2013. márc. 1. 00:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs gyerekem, de annyit tudok mesélni, hogy nekem és húgomnak is, amikor picik voltunk, apukánk vágta a körmünket. De szigorúan akkor, amikor mélyen aludtunk. Illetve elmondása szerint olyan is előfordult, egyszer-egyszer, hogy mesét mondott a körömvágásról, ott helyben, frissen, élőben kitalált valamit, és akkor tűrtük a procedúrát.
2013. márc. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én csipesszel dolgozok, mert számomra az gyorsabb és biztonságosabb. Babaollóval egyszerűen nem boldogulok, meg magam is félek tőle kicsit. Ha meg hagyom megnőni, összekarmolja a szép kis arcocskáját. Az én lányom másfél éves, eddig nem érdekelte a körömvágás, türelmeren kivárta, míg végzek kezével, lábával, de mostanában kezdte, hogy rángatja a kezét, meg a lábát. Szerintem türelmetlen. Ilyenkor kivárom, hogy kicsit punnyadtabb legyen, megígérem neki, hogy anya nagyon siet, meg óvatos, hogy ne fájjon, és akkor hagyja néhány körmét levágni. Akkor oda adom neki a csipeszt, hagy forgassa, játszon vele, ismerkedjenek, és fél óra múlva megint vágunk 3-4 körmöt. Előbb-utóbb mind sorra kerül, végülis nem rohanunk sehova.
2013. márc. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kinti alvas kozben vagtam a kormet csakis babaolloval mert a csipesszel egyszer nagyon csunyan megvagtam. Mindig hordtam magammal amikor lehetosegem volt mar nyisszantottam is.....

Mostanaban mult 2 eves, attertem amikor elkapom levagok 3-at...aztan valamikor masik 2-t es igy tovabb. Ma egy kisujjarol es egy kozepso ujjarol sikerult levagni a kormot mert mar nagyon hosszuak voltak....

Ne vard meg mig letorik, mert betorhet es az nagyon fajdalmas! Inkabb harcolj, vagj le csak 2-t minden nap, sokkal jobb mint a behasadt kormu fajdalmas ujjacska.

2013. márc. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi körömcsipesszel vágtuk és közben az "Ez elment vadászni" mondókát használtuk. Így nem volt probléma. A hajvágás, hajmosás már jóval nehezebben ment.
2013. márc. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én kezdetek óta akkor vágom, ha ébren van, elmondom, mit csinálok. Soha nem volt gond, a mai napig szó nélkül hagyja. Már két éves nagylány. :)
2013. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért, de 8-10 hónapos koruk körül mindhárom gyerekem rákezdte a körömvágáskor a hisztit. Most a legkisebb tart épp ott, hogy balhé van - én nem kínlódok, lefogom (nagyjából úgy, ahogy előttem is írta már valaki :-) ) és hipp-hopp, sietve levágom. A jó hír, hogy egyéves koruk után egész jól belejönnek a dologba és már nem kell lefogni őket. A két és fél éves fiam még nyafog, amikor a lábkörmeit vágom, de már nem rángatja el. A pici még ordít, mint a fába szorult féreg, szerencsére jó fejek a szomszédaink, még nem hívták ki a gyermekjólétieket, amikor hallották a visítást. :-)
2013. márc. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krisztivan ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen kérdésem kb.1 éve:-)) Tényleg változik a helyzet.nálunk csak a lábkörmével volt baj.Nem sírt,de szinte rá kellett volna ülnöm,hogy levágjam.Volt amikor csak 1 körmét tudtam,másnap még egyet.....:-)) De mára(2.5 éves) hagyja magát és nincs már gond.
2013. márc. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alvás közben vágom. Amikor annyira kidől, hogy nem kel fel semmire. :)
2013. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!