Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam étrendje jó...

8 hónapos kisfiam étrendje jó így? 1000-1100 gramm körül eszik egy nap, és szépen hízik.

Figyelt kérdés

Reggeli: anyatej 200-230 gramm

tízórai: anyatej (80 gr) + alma zabpehellyel (150-200 gr)

ebéd: anyatej (50 -80 gr) + főzelék (180-200 gr)

uzsi: anyatej (100-120 gr)

vacsora: Sinlac őszibarackkal (210-240 gr)


Éjjel már nem eszik.

72 cm és 9,6 kg.


Nappal háromszor alszik még, reggel 1 órát, délben 30 percet a séta alatt, és délután 2 órát.


Nálatok hogy van ez?



2013. márc. 1. 09:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, este cicin alszik el,ekkor még szopizik kicsit, napközben magától alszik el a kiságyában.
2013. márc. 1. 09:38
 2/7 anonim válasza:

Szerintem ezt így szuper! Én örülnék, ha nálunk még mindig lenne tejcsi, és ilyen kiegyensúlyozott lenne az étrendje a kislányomnak (szintén 8 hónapos)

Miért tetted fel a kérdést, valami szerinted nem jó így? Hallottál valamit? Vagy csak a megerősítés miatt?

2013. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, azt szokták kérdezni, miért nem szopi előtt etetem meg, és miért nem váltottam már ki legalább két étkezést?

Szeretném az elválasztást finoman csinálni, inkább ő irányítsa, látszik is, mert egyre többet eszik, kevesebbet szopizik.

2013. márc. 2. 10:00
 4/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon jól csinálod, nincs semmi kőbe vésve, figyeled hogy hogyan jó NEKI - ez a legfontosabb! Ügyes vagy. :)
2013. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem is jó így!


Nálunk ugyan így van, csak anyatej helyett sajnos tápszer, amit reggel, este, éjszaka 1x- 1x tápszert eszik! De a többi adag ugyan ez!


Én amiatt aggódok, hogy sokan mondják, hogy nagy a súlya a babámnak!


( 8 hónapos 72 cm 9200g)


Én nem látom kövérnek, viszont erre hivatkoznak, hogy emiatt nem csinál forgáson kívül mást!

2013. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én babám is nagy súlyú, majdnem 10 kg 8 hónaposan és 72 cm, de ő sem kövér. És ő elég mozgékony is, most kezd kúszni-mászni, miután hosszú hetekig csak kutyázott. Ne aggódj, a Te babád is el fogja kezdeni, csak kicsit lustibb. :)
2013. márc. 8. 07:43
 7/7 anonim válasza:

(2/6 és 4/6 vagyok)

A súly kérdésre: Az én kislányom is tápszeres, 72cm és 10kiló. Négykézláb megy mint a villám, már áll, és 1-2 lépést kapaszkodva megtesz. Ez nem súlykérdés szerintem, (hacsak nem extrém esetekről van szó) szerintem ne aggódjatok, mindegyik baba a maga ütemében fejlődik, beleérve ebbe az evési szokásokat,és a mozgásfejlődést is. A mi doktornénink mindig azt mondja, hogy nem szabad 1 dolgot kiemelni és azt nézni, mert akkor állandóan aggódhatnánk valamin. Egészében kell nézni a gyereket, hogy jókedvű-e, kiegyensúlyozott, nagyjából ugyanúgy eszik-alszik mindig (ugyanúgy ahogy Ő szokott, nem a szomszéd gyereke!) érdeklődik-e, satöbbi... Ha baj van, akkor azt egy anya amúgy is egyből észreveszi, mert "valami nem stimmel a gyerekkel" és már megyünk is vele a megfelelő helyre... De az hogy "még nem eszik hús pedig már kellene(?) neki" vagy "még nem áll, pedig azt írja xy, hogy ebben a korban már állnia kellene" az önmagában nem jelent semmit...

Mi sem vagyunk egyformák, tőlük se várjuk ezt el!

Ez az én véleményem...

2013. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!