Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány gramm gyümölcs/zöldség...

Hány gramm gyümölcs/zöldség pépet adtatok 4-5 hónapos babátoknak egyszerre? Mikor váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
Most 5* eszik tápszert, és délelőtt eszik pürét 2 étkezés között.

2013. febr. 4. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Én adnék bármennyit, de nagyon keveset eszik. 4 hónaposan kezdtük, hét végén lesz 6 hónapos és jobb esetben 70-80 gr-ot eszik meg, de van amikor csak 40-et. Így nem igazán sikerült még étkezést kiváltani, bár néha nem fogadja már el ennyi után sem a tápszert.
2013. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
nekem úgy mondta a védőnőm hogyha pl. 120ml tápszert eszik meg egy alkalommal és ha már a püréből is megeszik egyszerre annyit akkor van kiváltva az étkezés. az nyilván babafüggő mennyi az adagja.
2013. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Semennyit. Egy 4-5 hónapos babának még semmi szüksége pürékre.

De amint olvasom a válaszokat nem is nagyon eszik meg a babák, ami nem véletlen.

Egyébként én 7 hónaposan váltottam ki az első étkezést. Akkor megevett olyan 150 gr körül.

2013. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
De igen, ha tápszeres a baba, akkor szüksége van pürére ennyi idős korban!!! Én 4 hónaposan kezdtem a próbálkozást. 1 hét után megevett egy olyan adagot, ami neki már elég volt egy étkezésre. Kezdetben ez 120g körül volt. Mostanság változó 190g körüli zölséget és 150-160 g körüli gyümölcsöt eszik meg egyszerre. 5 hónapos múlt. Most voltam vele oltáson. Az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy neki már csak reggel-este kell tápszer,a többit ki lehet váltani. A 6 hónapos korlát az anyatejesekre vonatkozik. Napi 5-ször eszik, azért még 3 tápszeres, 1 főzelék, 1 gyümölcs.
2013. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
5 hónapos mereskor az orvos azt mondta,hogy délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék/püré, reggel és este tápszer, délután tejpep vagy tápszer? Szóval én így csinaltam, most 6 hós múlt, és bevált ez az étkezés. 4-5 hosan 130-150ml-t evett. Szóval nálunk 5 hosan 3szor kapott tápszert és kétszer mást!
2013. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Van olyan baba, akinek szüksége van rá és van, akinek nincs. Az enyém szó szerint olyat kakált, mint a kő, amíg nem kezdtem el a hozzátáplálást, pedig 7-8 féle tápszert kipróbáltunk. Szegénynek lila volt a feje, annyira erőlködött. Alig vártam, hogy 4 hónapos legyen. Szerencsére, amióta megeszi ezt a keveset gyümölcsből és zöldségből azóta rendeződött a helyzet. (1-es voltam)
2013. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt váltottunk ki egy étkezést. Eleinte nem nagyon tetszett neki a dolog, de mostmár ráérzett az ízére :). 200-250 grammot is megeszik egy evésre + 30-40 ml víz utána. Tápszerből egy evésre 150-160 ml-t eszik naponta 5x. Összesen 6x étkezik egy nap. 5 hónapos.
2013. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
47%

Tudom, nem leszek népszerű:), de:


"Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit!

A tápszeres babák emésztőrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztőenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az első falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje (tápszer -> tehéntej) bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielőtt újabb ételekkel ismertetnénk meg."

(www.iboly.hu)


Vagyis, ha már elkezdted, de nem akarod felfüggeszteni, akkor is minél kevesebbet eszik, annál jobb.

2013. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!