Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kisfiam miért nem eszik...

8 hós kisfiam miért nem eszik se tízórait, sem uzsonnát?

Figyelt kérdés

Babám 6-7 óra körül eszik meg 240 ml tápszert, és kb 10 óra körül próbálkozok neki adni gyümölcsöt, egyszerűen feszeng, ordibál...később próbálkozom, akkor sem fogadja el :( Az ebéd jól megy, 2 körül általában megeszik 200 ml főzeléket, de igazság szerint azt is csak úgy, ha közben bohóckodok neki, vagy lefoglalom valahogy, mert annyira nem érdekli a kaja. És előtte megyünk sétálni, tehát szerintem a friss levegő is rásegít. Az uzsonna meg ugyanolyan rémes, semmit sem akar enni szinte, nyüsszög, kiborul...olyan, mintha az etetőszékkel is gondban lenne, pedig meg van döntve, mert még nem tud rendesen önnálóan ülni.

Mégis mit lehet ilyenkor tenni? Már annyira kivagyok! Hogy tudnám lenyugtatni hogy normálisan, nyugodtan egyen? Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem éhes :( A fogzásra gondoltam, de szemmel láthatóan semmi baja nincs napközben, csak a kajánál van ekkora randalírozás.

Kérlek, segítsetek!


2013. márc. 1. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éhes még 10-kor a babód, próbálj neki esetleg kevesebbet adni reggelire. Ha esetleg mégis kiköveteli, akkor nyugi, ha a súlya rendben, akkor most elég neki ennyi. Egyébként szerintem ez csak átmeneti, nálunk is sűrűn előfordul, hogy keveset eszik, pedig szereti a hasát!
2013. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Később is próbálom, kb félóránként kínálom, de semmi...Ja, és nálunk az az átmeneti időszak, ha eszik :( egyfolytában főzök, finom gyümölcsöket szerzek be, és elég lehangoló, hogy csak ebédre eszik.
2013. márc. 1. 11:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ha végül a tápszert kínálom neki azt elfogadja! Úgyhogy elvileg éhes...
2013. márc. 1. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Ne adj neki tízórait. Sok baba nem igényli. Én lányom sem igényelte, csak elvette az étvágyát az a pár falat amit megevett. Ő 8 hónaposan így evett: reggeli tápszer, 12-kor ebéd (főzelék vagy bármi), 4 körül uzsi (főzelék, vagy joghurt túróval gyümivel), vacsora 7 óra körül.. 8 hónapos kora körül kezdtem hozzászoktatni a hideg ételekhez, ilyenkor szendvicset kapott amit Én csipegettem a tányérkájára. 7.45-8-kor tápszer és alvás.

Ilyen korban a babák már nem éheznek meg 2-3 óránként. Szerintem egy próbát megér.:)

2013. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem is ez járt a fejemben, hogy lehet hagyni kellene a tízórait a francba...mert kész téboly komolyan! Akkor gyümit adjam inkább uzsonnára? Mondjuk joghurttal? Azt pont a napokban szerettem volna bevezetni...hátha elfogadná...Amúgy ebédre megeszik 200 ml főzeléket kb. Az elvileg elég neki, ugye? És akkor uzsira elég a hideg?

Szendvicset hogy adtál neki, kedves utolsó? Milyen formában, és pontosan mit?

2013. márc. 1. 12:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az az érdekes,hogy én pont azért ragaszkodtam volna a tízóraira egy kis gyümihez, mert mindenki a környezetemben nagy szemekkel néz, hogy mi az, hogy nem eszik a fiam tízórait, pedig az fontos...de ezek szerint akkor tényleg sok baba van akik nem szeretnének enni tízórait? Azt hittem a kisfiam kivétel...:D
2013. márc. 1. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kivétel:)

Én vacsira ilyesmiket szoktam adni lányomnak: jó minőségű csirkemell sonka, teavaj reszelt sajt. Azt hozzáteszem, hogy 2 foga van csak és sajnos nagyon öklendezős a kisasszony. Én ilyen kisebb szendvicsgolyókat szoktam csinállni neki a fent említett alapanyagokból.

Amit még nagyon szeret a lányom: főtt tojás sárgáját vajjal összekeverem és rákenem kenyérre..vagy saját készítésű májkrém. Sonka sajt nálunk nagy kedvenc. Sajnos a paradicsom és a paprika még nem szerepel az étlapon mert attól is öklendezik.

Kapott már körözöttes kenyeret nem fűszeresen.

bocsi írok még csak most kelt a lányom:)

2013. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a tippeket! MEnnyi idős a kislányod?
2013. márc. 1. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!