Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egyik napról a...

Létezik, hogy egyik napról a másikra megutálja/megunja a cumisüveges-evést? 1 éves

Figyelt kérdés

Pár napja nem hajlandó a szájába venni a tápis üveget (a vizet/gyümilevet megissza belőle vígan).

Próbáltam, hogy kapott másféle tápot, adtam helyette tejpépet kanállal - az se kellet. Kenyérfélét/ főtt ételt viszont enne kézzel.


Hagyjam el a tápot?

De hogy pótoljak ennyi tejterméket? Eddig is evett sajtot/túrót/joghurtot stb, de a napi fél liternyit is ki lehet ezekkel váltani?


2009. szept. 11. 14:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy kézzel: hogy önállóan = darabokat kézzel, pépesebbet ő próbál kanállal (elég ügyesen eszik egyedül)
2009. szept. 11. 14:02
 2/9 anonim ***** válasza:

a napi fél litert nem lehet pótolni sajnos ezekkel :(

a tápszer nagyon fontos lenne.

esetleg csőrös pohárból próbáld meg.

vagy másfajta cumisüvegből

egyébként létezik, hogy megutálja, én is rettegek ettől a naptól :)

az enyém is 1 éves

2009. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A csőrös poharat utálja, rendes pohárból tud inni, de tápot abból sem hajlandó :(
2009. szept. 11. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tápot adjál hanem tejpótlót.Egy éves kortól lehet azt adni neki és sokkal jobb az íze mint a tápszernek. Vagy próbáld meg a tehén tejet hígítva. Egy évesen már nem lesz semmi baja tőle. Készíthetsz kakaót is hátha az bejön. A tápinak nagyon rossz íze van és a tejpép is abból készül lehet hogy az ízével van a baj. A tejpótlókat lehet kapni a nagyobb drogériákban pl:Dm. Por és folyékony formában is lehet kapni ha félsz a tehéntejtől.Ez kimondottan módosítva van kicsiknek, hogy semmi bajuk ne legyen tőle.
2009. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez már 8 és fél hónaposan eljött. Egyedül reggel iszik cumisüvegből még anyatejet karobporral ízesítve (kakaóhelyettesítő) és akkor is csak 100 ml-t. Egy gyerekorvos azt mondta hogy ne aggódjak nem lesz fehérjehiányos mert nem kap már anyatejet, se tápszert mert ezt sem issza meg, a húsos főzelékből is megkapja a fehérjét. Sőt én még tejterméket sem adhatok mert ekcémás. Amíg szépen fejlődik, boldog baba addig nincs gond. Nem kell ragaszkodni a napi fél literhez.
2009. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9:47-es vagyok. Azt még elfelejtettem írni hogy én is próbáltam már mindent, csőrös poharat, tanuló poharat, sima poharat és semmi eredmény. Egyszerűen nem kell már neki.
2009. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónapos volt, amikor hirtelen megundorodott a cumisüvegtől. Semmit sem volt hajlandó belőle inni, sem másféle cumisból. A tápszert pedig másból sem kérte. Így aztán megoldottam a következőképpen: riszlisztet felfőztem vízben (percek alatt kész), vártam, míg kicsit hűl, hozzáadtam azt a mennyiségű tápszerport, amit amúgy megivott volna, valamint gyümölcsöt (pl. szilva- vagy barackdesszert; néha banánt is tettem bele). Falta, mint a gép, nagyon ízlett neki, és a doki meg a védőnő is azt mondták, jó ez így.
2009. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam mindent, amikor úgy gondoltam, hogy már nem szopizik annyit, amennyi fehérjére szüksége van.

Kb. 8 hónapos kora körültől. Nálunk sem jött be semmi. Sem a tápszer (több fajtát is próbáltam), sem a tejital, amiből még az első napokban megívott esténként 100-at, aztán már azt sem kérte... Még egyszer naponta, általában reggelire valamennyi tejpépet nagynehezen megeszik. Amúgy joghurt, húsos főzelék, sajt. REmélem elég neki.

2009. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot!

Tegnap kipróbáltam a Milupa tejitalját, se azt sem kellett neki, ma este viszont simán megitta a tápszert úgy, hogy a 3 dl-hez beleraktam egy csapott evőkanál kakaóport!

Talán ez beválik.

Én is próbálok mindenféle más formában is adni neki fehérjét, és azokat szereti is hál istennek( a sajtot egyenesen imádja).

Szerencsére a súlyával, fejlődésével nincs gondunk, úgyhogy megpróbálok kevésbé aggódni :)

még 1x köszönöm mindenkinek!

2009. szept. 18. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!