Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a koraszülött babák annyival vannak lemaradva időben született társaitól ahány héttel korábban születtek?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nincs így. Az én lányaim a 35héten születtek és "ügyesebbek" néhány egyidős babánál. 5hónaposak és már majdnem kúsznak. Közel 7kg mindkettő és egyáltalán nem látni rajtuk a lemaradást. Már annyira bosszant,hogy mindenki meglepődik, hogy "csak" 5hónaposak és ennyire nagyok és ügyesek. Más is járt már így?
2009. szept. 11. 14:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt vki félreértené nem azokra a picikre gondolok akik nagyon korán és nagyon kis súllyal születtek. Azoknál valóban ezt veszik figyelembe. Azokra gondolok akiket 1-2hét választott el attól, hogy ne legyenek koraszülöttek.
2009. szept. 11. 14:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A TE esetedben nincs így. Örülj neki. Tudod, ez legyen a legnagyobb bosszúságod, hogy mindenki azon csodálkozik, hogy "csak" 5 hónaposak és milyen ügyesek, mintha azon csodálkoznának, hogy "már" 5 hónaposak és "még" a fejüket sem tartják.

Szerencsétek volt, jó a genetikátok, nem lehet tudni. Mások nagyon rosszul járnak és igen, számít náluk a korrigált kor. Nem beszélve arról, hogyha valami baj van, oxigénhány, agyvérzés, anyagcserebetegség vagy csak egyszerűen éretlenség, akkor a korrigált kor sem teljesen mérvadó, mert a babák 3-6 éves korikra érik utol a társaikat.


Én a helyedben a fenekemet a földhöz csapkodnám örömömben, hogy így nyilatkoznak a koraszülött lányaimról.

2009. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de külön leírtam, hogy nem azokról a picikről van szó akik tényleg picik és fejletlenek voltak. Én nagyon örülök, hogy ekkora szerencsénk volt. Csak nem értem az embereket, hogy miért gondolják azt, hogy az ikreknek vagy a koraszülött babáknak feltétlen piciknek és elmaradottnak kell lenniük. Megértem,hogy az esetek többségében igaz is de én rengeteg kivételt ismerek...
2009. szept. 11. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

mert a legtöbb ikerpár vagy korasz.baba olyan nyomi... bocs, de ez a véleményem.

látszik rajtuk, hogy v.mi nem stimmel...

2009. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is koraszülött voltam, de nem vagyok nyomi, és az orvos sem mondta anyunak, hogy valami nincs rendben. Sőt, anyukém is az volt, és ő sem az. Kicsit kisebb voltam, de gyorsan behoztam a lemaradást. Ne törődj az ilyen véleményekkel, én remélem, hogy ez valamennyire öröklődik, és az én babámat sem kell 40 hétig cipelnem, nem bánnám, ha előbb jönne egy kicsit.
2009. szept. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

hát elég buta vagy, ha azt akarod, hogy a gyereked koraszülött legyen...

mondtam én, hogy valami nem stimmel veletek...

2009. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem az ikresség és a koraszülöttség miatt mondják, hogy nagyok és ügyesek?

Az én lányom 5 hónaposan nem volt 6 kg és ő időre született.

Ez a majdnem kúszás egyébként mit takar?

2009. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16:56-osnak nem ártana egy hónapot eltölteni a koraszülött intenzíven és utána kívánni a koraszülést.

Mi a baj a 40 héttel? Nem is voltál még soha terhes, honnan tudod meddig jó és kényelmes a terhesség? Legyen korababád, annak minden szépségével és fájdalmával.


A kérdező szerint pedig hány hetesen születik az a baba, amelyik nem nagyon korai és mekkora az a súly, ami nem nagyon kicsi?

2009. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a 35. héten született és le van maradva annyira,mintha fiatalabb is lenne 1 hónappal,bár ez inkább az elején volt feltűnőbb.Mi jártunk fejlődésneurölógiára és ott is mindig a tényleges születési időhöz nézték a fejlődését és a korát is mindig úgy említették.Persze vannak babák akiknél a koraszületés,főleg pár héttel korábban semmi hátrányt nm jelent.Mi is 1 hónapot töltöttünk a kora intenzíven.Jó babázást.
2009. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!