Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hasfájósak a babák? Ez...

Miért hasfájósak a babák? Ez normális? Ha igen, akkor meddig és milyen mértékben?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyerekem van. O nagyon hasfajos volt, este fel 6-tol sirt kisebb-nagyobb megszakitasokkal ejszaka 3-4 oraig. 3honapos koraig ebren voltunk szinte egesz ejjel es persze ez nem erdekelte a haziorvost. Majd kinovi 3 honap mulva, meg adjak neki, ezt, azt.

Mai fejjel gasztroenterologuhoz kellett volna vinnem. Tejallergias volt mar akkor a dragam, az anyatejbol atment neki is a tejes termek, amit fogyasztottam.

Persze vannak kevesbe hasfajos gyerekek is, azzal nem feltetlenul kell menni orvoshoz, vagyis ha ejjel ki tudja pihenni magat a baba.

2013. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert a teljesen érett babák emésztőrendszerének is meg kell szoknia a feladatát, és amíg nem működik minden összerendezetten, addig a legkisebb zavar is fájdalommal jár.

Másrészt, mert szopás közben, a gyomorba kerülő tejben apró kis levegőbuborékok alakulnak ki. Ezek az emésztéssel összeállnak, és "igyekeznek" büfi, vagy puki formájában kiszabadulni. Ha nem, vagy csak részben sikerül, a bent maradt levegő feszíti a gyomrot és a beleket, ami fájdalommal jár. Ha egy kisbaba nagyon mohón, vagy ügyetlenül szopik, rengeteg levegőt is nyel a tejjel, ami csak fokozza a hasfájást.

Harmadrészt sok kisbaba hajlamos a székrekedésre, ami miatt a puki is nehezebben megy, és ez is fáj.

Negyedrészt a babák többsége, egyszerűen elfárad a nap végére a sokféle ingertől, és akár fáj a hasa, akár nem, keservesen üvölt, amit a legegyszerűbb azzal indokolni, hogy biztosan hasfájós.

Tehát teljesen normális jelenség.((sajnos) A legtöbb gyereknél, ez nagyjából a 3. hónap végére teljesen elmúlik. A mértéke nagyon változó. Van akinek elég szopi végén egy nagy büfi, és aztán nyugi van. Van olyan baba, akit szoptatás közben is büfiztetni kell, annyi levegőt nyel, és nehezen tud megszabadulni tőle. Vannak, akiket megnyugtat, ha hason fekszenek, van akinek egy kis hasmelegítés, torna, vagy masszírozás segít megszabadulni a felesleges levegőtől. És vannak, akik ezzel együtt is, szinte végigbömbölik az első 3 hónapjukat.

Ha a hasfájósság sokkal tovább megmarad ennél az időnél, érdemes kivizsgáltatni, hogy nincsen-e valami egyéb probléma a hátterében.

2013. márc. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiam egyáltalán nem volt hasfájós,nem fájt a hasa egyszer se szerencsére.sztem ez nem általános.de úgy tudom hogy a hasfájás 3 hónapos kor táján elmúlik magától.
2013. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt hasfájós korszak. Inkább estefelé jött a "síró óra", amikor szinte ugyanabban az időpontban bömbölni kezdtek a gyerekek, minden különösebb ok nélkül. Nálunk a nagy kádban közös fürdés vált be gyógymódként, szép lassan megnyugodtak a meleg vízben lebegéstől.:)) De néhány hét alatt, elmúltak ezek a fáradtságból eredő esti sírások is.
2013. márc. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!