Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet adni almagerezd...

Mikortól lehet adni almagerezdet rágcsálni babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos már ügyesen eszik kekszet, kölesgolyót. Adhatok már neki almát is?

2013. márc. 3. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hamarabb adtam. Vigyázni kell, mert nyers alma fulladást okozhat. Ha van foga, én adnék. De nem hagynám egyedül vele egy másodpercre sem.
2013. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nekem 11 hónapos volt a lányom 4 foggal mikor adtam, egy jó nagy darabot harapott le, majdnem megfulladt tőle, pedig végig mellette voltam. Szóval nem adnám! Most 15 hónapos és nem adom a kezébe, csak ha én fogom, haraphat belőle, ugyanígy a banánt.
2013. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én a banánt a kezébe adom, azzal sem volt még gond sosem, a maszaton kívül :) Már nyolc foga van.
2013. márc. 3. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki de egy pillanatra se hagyd egyedül.
2013. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, minek ezt siettetni?? Én rettentően félek, a félrenyeléstől, így tolom, ameddig csak tudom, és az én lányomnak amúgy is csak két foga van, bár felül is jön már a kettő, de nem igazán kap nagyon darabosat, ill főzelékbe igen, de kekszet, babapiskótát nem egyszer majdnem félrenyelte, öklendezett tőle. Szóval jobb félni, mint... Szerintem. Kezdjetek puhára főtt krumplival, banánnal, stb ezek csúsznak, de ne almával... Az a legkönnyebben mehet félre és nehezen tudsz segíteni, ha baj van. :) Sok sikert! :)
2013. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj neki csak reszelve. Az enyém már 16 hónapos, de épp a minap nyelt félre egy darab banánt, pedig az puha, nem úgy mint az alma. Először szépen rágcsált belőle, majd betömött egy nagyobb darabot és öklendezni kezdett, és kihányta azt is amit előtte megevett. Az alma ráadásul kemény, ha nem rágja meg rendesen, egyben marad, nem nyomódik szét.

Én az almát még mindig csak reszelve adom, a banánnal is csak próbálkoztam, de azt sem fogom most egy darabig csak pürésítve, pedig már kb. 8 foga teljesen kint van, 4 pedig félig, mégis néha betöm nagyobb darabokat :(.

Ezért kekszet sem meg kiflit sem adok neki a kezébe rágni, max. kölesgolyót, de azt is csak egyesével.

2013. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos a kisfiam de még egy jó darabig biztos nem kap mert mindenből nagyot harap ezért pl. a banánt is én adagolom vagy a kezembe van és úgy haraphatja,ha nem mohó és szépen rágcsál almát akkor se adj még neki mert az kemény és tényleg baj lehet ha félrenyel.
2013. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Én csajosom szerencsére nem mohó, így a puhább olvadós falatokat továbbra is adom neki, de almát akkor nem.
2013. márc. 3. 17:04
 9/9 anonim válasza:
Igen, sajnos ebben nem lehet elég elővigyázatos az ember. Kisfiamnak 7 foga van, 11 hónapos, de az őrlők még nincsenek kint.Így nála is fenáll a veszély, hogy harapni ugyan le tud jó nagy darabot, de mit kezd vele, ha megrágni meg nem tudja... Mi ma jártunk úgy, hogy a kezemből eszegette a banánt és leharapott egy nagyobb darabot, amit nagy nehézség és és ijedelem után tudott csak lenyelni. Ő és mi is nagyon megijedtünk, úgyhogy egyelőre én is pépesített ételt adok neki továbbra is, illetve puhább ételekből egészen pici darabkákat, ami nem tud megakadni a torkán. Kiflivel is megjártuk már, pedig azt sem adtam előbb neki, mint 11 hónapos kora. Vagy mi vagyunk ügyetlenek, vagy tényleg jobb óvatosan bánni a darabos ételekkel, addig amíg az őrlőfogak ki nem bújnak. Sokan írják, mondják,hogy ők bátran adnak ennyi idős babáknak már mindenféle darabos ételt, hát én kétszer is megjártam már vele eddig, pedig banán és kiflicsücsök volt, és ott voltam vele, szóval egyelőre pihentetem ezt a dolgot.
2013. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!