Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hós babának ti adnátok házi...

14hós babának ti adnátok házi készítésű paradicsom levet?

Figyelt kérdés
Mi nagyon szeretjük és megmondom ősznén, hogy én adok belőle a babámnak is, mert nagyon ízlik neki is. De ugye ezt nyáron tesszük el és van benne só, cukor és tarósítószer is! Remélem nem csinálok ezzel bajt! És amúgy befőttet ehet ennyi idős baba? Azt még nem kóstolta!
2013. márc. 4. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én adnék neki. Házi dolgot főleg. Nem lesz semmi baja.
2013. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 liony20 ***** válasza:
az én fiam 9 hós és ő is szereti :) szerintem nyugodtan adj neki :)
2013. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már csak azt nem értem, hogy minek raktok bele cukrot, sót, főleg tartósítószert eltevéskor???????

FELESLEGES, sőőőt, hülyeség. kb 40 - 60 üveggel rakok el minden nyáron (200 bokor paradicsomunk szokott általában lenni), a kertben sem használok vegyszert, az üvegbe minek tennék? Nekem így már 5 hósan kapta a kisfiam a peradicsomlevünket. Ugyanez igaz a befőttekre. Minimális cukorral, tartósítószer nélkül. Különben semmi értelme a házi befőzésnek.

2013. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért rakjuk el, hogy ne kelljen megvenni és sokkal finomabb, mint a bolti. Tavaly még nem gondoltunk a babára, így úgy raktuk el ahogy szoktuk: kis cukor, só. Ezt idén akár el is hagyom, mert végülis utólag is ízesíthetem. De a tartósítószert nem tudtam, hogy ki lehet hagyni. Akkor nem fog megromlani? Amúgy egy kis natrium benzonátot szoktam belerakni. Te hogy csinálod utolsó?
2013. márc. 4. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A peradicsomot (nagyon alapos válogatás és mosás után) átpasszírozom, és sűrűre főzve teszem sterilizált üvegekbe.(fontos a züld boros üveg, mert a paradicsomlé érzékeny a fényre)Semmit nem teszek bele, semmilyen tartósítószert, évekig is eláll, ha nem fogyna el a köv. szezonig!
2013. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!