Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomot hogyan lehet...

Paradicsomot hogyan lehet eltenni, befőzni a paradicsomlén és házi ketchupon kívül? Tiszta paradicsom, lecsót ne mondjátok, nincs paprika

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeld karikára, vagy cikkekre, rakd egy (pl. jégkrémes) dobozba, és úgy fagyasztd le.


Én évek óta rakok el télire karikára szelt zöldpaprikát, de paradicsomot sosem raktam, így télen a lecsó "nem jött össze". Most kitaláltam, hogy a paradicsomot ilyen dobozokba, felszelve fogom elrakni, egy-egy dobozba kb. egy főzésre való mennyiséget rakok.


Ezek a dobozok jobbak lesznek, mint a zacsik, mert a paradicsom leve (amíg meg nem fagy), biztosan nem fog kifolyni belőle.

2012. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez érdekesnek tűnik, köszi :)
2012. júl. 30. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy tálcán egészben fagyasztom le a szép érett közepes nagyságú paradicsomokat. amikor olyan kemények, mint a biliárdgolyó, akkor bezacskózom, és így kerül a helyére.

télen csak kiveszek 1-2 szemet, a melegvíz alá tartom és egy pillanat alatt kibújik a bőréből. utána deszkára teszem,kb 10 perc múlva kásásan szeletelhető, aprítható, persze ételekbe főzni jó így, nem zsíroskenyér mellé.

de amúgy teljesen olyan , mint a friss, még ívólevet is szoktam néha turmixolni belőle.

2012. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Paradicsomokat felszeled, tepsibe teszed, megszórod sóval borssal oregánoval, megsütöd, félig, hogy megfonnyadjon, majd beteszed egy üvegbe és ráöntöd az olívaolajat hogy ellepje. Finom sültekhez, salátához, pizzára, tésztaételekhez... vagy csak uzsonnára kenyérre
2012. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó kommenthez: nem kell rá tartósító szer sem?
2013. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!