Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen váltottátok ki...

Milyen idősen váltottátok ki a másdik és harmadik étkezést (uzsi, ebéd)? Vacsira mit kap?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,és elég hamar ment a tiróai kiváltása,majd az ebéd kiváltása következett,és most lett azuzsi kiváltva.most 8 hónapos.a reggeli és a vacsi a tápszer,a többi gyümi,tejpép,főzelék,gyümölcsrizs.kukoricakása.
2009. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is öt hónaposan kezdtük, de nekünk szerencsére könnyen ment. A tízórai mindíg gyümölcs, egy kettő között van ebéd, ami álltalában főzi, négy öt között hamizik még egyet, ez attól függ, mennyire volt laktató az ebéd, és az esti fürdés után sinkac-ot kap, majd cicizik. Este még felkell kétszer, akkor színtén cicizik, bár szerintem ezt már csak megszokásból csinálja. :)Szerencsére pár nap alatt hozzászokott ehhez.
2009. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!4 hón kezdtük a hozzátáplálást/tápszeres/.Akkor kiváltottuk a tízórait,egy hónap múlva az ebédet,következő hónapban az uzsonnát.Reggeli,vacsi tápszer.Most 8 hós
2009. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! 4 hónaposan kezdtünk főzelékkel (elfogyott a tejem 3.5 hónaposan, addig tápszerrel pótoltunk), 2 hét alatt kiváltottuk az ebédet (először alma-krumpli), tizórait gyümölccsel (alma+őszibarack) és az uzsonnát először Sinlac-kal. Szóval gyorstalpaló volt, de nagyon jól ment a fiamnak. Hozzátenném, hogy kanállal üvölt, hogy nem elég gyors, igy cumisüvegből eszik egyelőre, még az etető cumit is fel kellett vágni neki, 260 ml-t eszik tizóraira/ebédre... Reggeli és vacsi még most is tápszer, 5.5 hónapos, mert a hamar átállás miatt viszont most megyünk végig a zöldségeken az ebédhez, evett már: krumpli, répa, sütőtök, főzőtök, petrezselyem gyökér, spenót, saláta (ezt utálja), zöldborsó, cukkini, csirkemell. A reggelit és a vacsorát nem szándékozom egyelőre kiváltani, mivel úgyis kell neki tejalapú étkezés is. Sosem volt rosszul, egyszer hányta ki csak a spenótot, mert túl sokat adtam neki egyszerre, más baja soha egyik főzelékkel sem volt, imádja őket.
2009. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsótól kérdezném, hogyan kóstoltatod az új dolgokat? Evés előtt egy kicsi az újból, utána a már megszokott?

2009. szept. 15. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az első kóstolás volt csak olyan részletes, kanalazva, ahogy irják. A többit mindig belekevertem kisebb lépésekben a már bevált izbe. Szóval pl a legeslegelején kóstoltunk almát nyersen 3 napig (1 nap lé, utána püré), utána abból ment a teljes adag püré, és rögtön másnap már ment a teljes adag alma, kis őszibarack kóstolóval egyben. Szóval utána már olyan 3 naponként jött egy-egy új dolog, de sosem magában teljesen. Ezek után adtam almát krumplival ebédre is, azt is 3 napig, addigra már meg is evett egy teljes adagot, de raktam bele 60 ml tápszert is. És utána az összes újat ebbe a főzelékbe kevertem: kis répát, aztán sok répát krumplival. Aztán sütőtök-alma. És ha sósabb zöldséget kóstolunk, azt ebbe adagolom kicsinként, mert ez édes, és nagyon szereti. Hát igy. A 2 hét kiváltás csak arra volt elég, hogy ne kelljen tápszert adni, de a gyakorlatban nem volt túl változatos eleinte: csak az alma-őszi tizóraira és az alma-krumpli-répa vagy sütőtök ebédre. Az uzsonnát rögtön első naptól adhattam teljes adagban, mert a Sinlac is gyomorkimélő (a gyerekorvos utasitására), utána nem kapott tápszert pótlásnak (tejem meg nem volt), és kb 3 hét Sinlac után kapott először egyéb tejpépet (DM-es Babylove-ot vettem). Nagyon nagy szerencsénk volt, hogy ilyen jól viselte a fiam. Az első kóstolás még 3.5 hónapos korában volt, akkor még szopott, de nagyon fájt a gyomra bármitől, akkor szünetet is tartottunk. Remélem, segitettem.
2009. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3.5 hósan kezdtük a HT-st, mert nem volt hajlandó tápszert enni. totálisan leállt róla.

a HT úgy ment mintha mindg is szilárdat evett volna. 2 -3 hét után az étrendje egy kb. 8 hósé volt és most is ugyanez (most 6 hós)

Éjjel: tápi

Reggeli: tápi v. tejpép

10órai gyümölcs Holle rizskrémmel sűrítve

Ebéd húsos főzi (már fűszereset is eszik és marhát, pulykát, csirkét - a 8 hós menüket imádja)

uzsi: vagy főzi v. gyümi rizskrémmel

Vacsi: tejpép (HIPP, DM-es, Nesle, Milupa, Mildipép, mikor épp mi a mostani kedvenc a kekszes-piskótás)


Azért tudom, h ez egy kicsit gyors, de a lányomnak semmitől nem volt pocigondja, imád enni mióta nem csak a tápszer létezik neki.

2009. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!