Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom nem...

6 hónapos kislányom nem fogadja el az anyatejet és a tápszert sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos, egy étkezést gyümölcsre már kiváltottam egyet pedig főzelékre. Most hogy nem akar elfogadni semmit így még egy evésnél próbálkozok a főzelékkel. De van még a reggeli és a vacsora mire szintén nem fogad el semmit, nagyon minimális tejet 50-70g mellé esetleg egy kevés tejpép. Az evése az még elviselhető, mert főzelékből és gyümölcsből eszik, csak nem iszik.
2013. márc. 5. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Teát és gyümölcslevet próbáltál már neki adni? Azt sem fogadja el?
2013. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam és nem fogadja el! Még egy-két kanállal esetleg elfogad belőle de nagyon minimális!
2013. márc. 5. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ezt a gondot csak úgy tudtam megoldani h álmában etetem meg tápszerrel.Elvileg változni fog a helyzet (engem ezzel nyugtatott a védőnő).De lehet h igaza van mert már néha megissza ébren is.Azzal magyarázta h az új finom ízek miatt nem akarja inni ezt az ízetlen tápit.Próbálhatod ízesíteni is gyümilével de nekünk ez nem vált be.
2013. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A táphoz öntsek gyümölcslevet úgy ízesítsem? Még van tejem arra is gondoltam, hogy azt ízesíteni valahogy, de akkor utána már biztos nem kellene neki simán.
2013. márc. 5. 11:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is az álomban etetől táborához tartoztam. Elvileg rendeződik, nálunk a tápszert nem eszi meg ébren hónapokkal később sem, de ő már nagy baba, főzelékekkel-gyümölcsökkel meg tudom oldani és ezekbe kapja a tápszeradagját (táp+Sinemil, ami szintén tejes étkezésnek számít). Viszont az enyém iszik mellé rendesen.
2013. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeség, amit írok, de lehet, hogy nem éhes olyankor amikor enni adsz neki, lehet, hogy tovább kéne húzni az evés idejét, hogy megéhezzen, és akkor lehet enne. De ez csak egy tipp...
2013. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os! Erre már mi is gondoltunk, csak este 9-kor eszik utoljára és reggel 7-kor ugyanezt csinálja.
2013. márc. 5. 13:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,amikor a kisfiam 4 hónapos volt,csak tápszeres.

Én egy pici szőlőcukrot raktam neki bele,úgy elfogadta,aztán folyamatosan szoktattam le róla,mostmár megissza simán is.

2013. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!