Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 napos a kislányom. Tápszert...

16 napos a kislányom. Tápszert és egy kevés anyatejet kap (amennyi egy nap összejön). Ma és tegnap nagyon sokat bukik, néha olyan, mintha hányna, az egész visszajön látszólag. Ez mennyire normális? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy azért, mert túl mohón eszik? Tápszer után kap cicit is, bár abba nem sok van, lehet túl sokat eszik? Azért nem aggódok még annyira, mert kaka is van bőven, tehát eszik is. A másik, hogyan lehet elaltatni? Mindig ölben "bekómázik", sokszor cicin és így teszem le. Hogy lehet megtanítani az ágyában aludni? Sír szinte mindig, ha nincs ölben, de sokszor akkor is. Köszi, ha tudtok tanácsot adni.
2012. máj. 26. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha tápszer után kap cicit,akkor holt biztos nemsokára el apad a tejed.Előbb cici,aztán tápszer.Amúgy szerintem túl eszi magát,és a felesleget bukja ki.Adj neki kevesebb tápit!

Még ne akard megtanítani egyedül aludni,pici még hozzá.Most ahogy épp elalszik,az jó :)

2012. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, hogy előbb cici, aztán tápszer.

Az én lányom is rettentő bukós volt, pedig nem ette túl magát. Cicizés közben bealudt, így nehezen ment a büfiztetés is. Picit leraktam (kb. fél-1 perc), majd újból fölvettem, hátha akkor sikerül a büfi.

De ettől függetlenül is bukott, evés után akár 1 órával is. :(

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, ha tudok. :)

2012. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

en is elobb ciciztettem, aztan jott a tapszer, mert ugy gondoltam (meg a dokino is azt mondta, hogy igy jo)


eredmeny: elfaradt a cicin (en 10 milikkel "szenvedtem", sokszor nem is volt merheto :(( ), szoval utana nem volt ereje megenni a tápit.


szoval en azt csinaltam, amig pici volt, hogy "felidoben" mellre tettem, es akkor nem volt baj, ha kifarasztotta magat a szopival, es eteteskor rendesen tapot kapott eloszor.


nekem hormonproblemam van, a fiamnal vegig fejtem (szinten 5-10 miliket), amig volt (ket hetig), a lanyom masfel honapig szopizott igy, tudom, keves, de en akkor is rettenetesen buszke vagyok, hogy eddig "huztuk", akkor is, ha kevessel.


ha cicin alszik el, azt jelenti jollakott, majd nemsoka el fog picit nezegetni reggeli hami utan.


a siras valszeg attol van,hogy nincs büfi, probald bufiztetni, huzd fel a labat, meg simogasd a hasat.

2012. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom pl. be is volt sárgulva, azért (is) aludt el a cicin. Jóllakva tuti nem volt!
2012. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Amúgy legtöbbször nehezen megy neki a büfi. :-( Még kérdés, a köldökcsonknak már nem kellett volna leesnie? Ti mivel kezelitek, mert nekem a kórház és a védőnő alkoholt mondott és, hogy nehogy hintőporozzam, a gyerekorvos meg csak hintőport! Ismerőseim szerint mindkettőt kéne. Amúgy az alkoholt választottam. Viszont nem tudom, hogy jó-e így. Ébresztgetitek az etetések miatt? Gondolom rájöttetek, hogy első baba! :-)
2012. máj. 27. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat!Amúgy legtöbbször nehezen megy neki a büfi. :-( Még kérdés, a köldökcsonknak már nem kellett volna leesnie? Ti mivel kezelitek, mert nekem a kórház és a védőnő alkoholt mondott és, hogy nehogy hintőporozzam, a gyerekorvos meg csak hintőport! Ismerőseim szerint mindkettőt kéne. Amúgy az alkoholt választottam. Viszont nem tudom, hogy jó-e így. Ébresztgetitek az etetések miatt? Gondolom rájöttetek, hogy első baba! :-)


Szia! Igen, gondoltam, hogy első baba. :-)

De ebbe is bele kell jönni, mint minden másba.

Köldök ápolása: alkohollal megtörölgeted, ha olyan, akkor a csonk alatt is, óvatosan. Aztán hintőporral beszórod. Nekem a kórházban is így mutatták, és a védőnő is így csinálta.

Az én lányom - mint már írtam - be volt sárgulva, így muszáj volt ébresztgetni az etetni. Ennek ellenére nálunk nem vált be a 3 óránkénti etetés, 4 óránként evett. A védőnő le is cseszett, hogy pici még a baba ahhoz, hogy 4 óránként egyen. Másnap megpróbáltam a 3 óránkénti etetést. Hát, semmit nem értem el vele, csak jól bekavartam szegény gyereknek. Feleannyit nem evett, mint előtte. Úgyhogy visszaálltunk szépen a 4 órás etetéshez. :-)

Igény szerint ezért sem tudtam szoptatni, mert állandóan költögetni kellett, nem ébredt magától.


Nincs elég tejed? Nem iszod a tejserkentő teát, vagy nem szedsz valami bogyót?

Nekem a Karamalz maláta ital vált be leginkább, és az alkoholmentes sör. Nem mondom, hogy literszámra tudtam fejni a tejet, de kevesebbet, vagy egyáltalán nem kellett szopás után tápszerrel pótolni.

2012. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi! Átmásoltam a kérdésedet, hogy mindenre válaszoljak, de elfelejtettem kitörölni! :-)

Elnézést!

2012. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Iszok tejserkentő teát is és szedek bogyót is. Mégis egyre kevesebb, pedig ciciztetem is, meg fejek is, legalább egyszer egy nap. Most is kb. fél-egy óra fejéssel a két mellemből nem jött le 30ml! Azt nem tudom, hogy mennyit eszik meg ciciből, de nem hiszem, hogy 10-20ml-nél többet. Akkor hintőporozni is fogom. Utálom szegénykémet ébresztgetni, általában kb. 3-4 óránként etetem, ahogy kijön. Éjjel nem kell egyedül kelteni, de alszik akár 5 órát is egyhuzamban. Persze ez nem baj, mert akkor gondolom nemsoká átalussza az éjszakát. A kislányom kb. 6-7-8szor eszik egy nap, azt mondta a védőnő, hogy a 6 teljesen jó. Kipróbáltam előbb kapott cicit, utána tápszert, kevesebbet is evett belőle és nem jött annyi vissza, de utána is muszáj cicire tenni, mert különben sír. Így meg nagy nehezen elalszik. Megyek is keltegetni, ideje enni.
2012. máj. 27. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen cumisüvegből eteted?
2012. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aventes, a legkisebb méret. Este hányt is, tuti nem bukás volt. Felhívtam az ügyeletet, szerintük is túl sokat eszik. Azt mondták, ha éjjel még hányna telefonáljak újra és kijönnek, de aztán már jobban lett. Úgy látszik nagyon kis "beles" a lányom, amennyit adok azt mind megeszi, ha nem fér bele akkor is! :-)
2012. máj. 28. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!