Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos lányom este 10kor...

5 hónapos lányom este 10kor alszik el, de 5 perc után felébred, negyed órát dajkálom, leteszem, és újra felébred, ez megy nagyon sokáig. Van megoldás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor felébred, amikor már elaludt, sírva ébred vagy pedig elvan olyankor, amíg fel nem veszed? Ha nem sír, akkor szerintem vagy még nem álmos vagy egyszerűen ilyen kedvében van, nálunk is ez ment egy ideig, leraktam őt, miután elaltattam, utána felébredt, de egy ideje már leszokott erről! Ha pedig sírva ébred a kislányod, lehet, hogy a foga jön!
2013. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sírva ébred, de nem fájdalmasan, csak olyan anya-gyere-már sírás. :) Felveszem, és csukja is a szemét és alszik a kis gonosz. Szopi közben nem bír elaludni, így marad a dajkálás.
2013. márc. 5. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell felvenni, az megoldás! Egy idő után megunja hogy nem ugrasz minden kis sirdogálásra és visszaalszik. Ne a gyereked irányítson téged!

Gondolom első baba:) Az elsővel én is hasonlóan jártam, nekünk sikerült úgy elkapatnunk a kisasszonyt hogy másfél éves koráig felváltva jártunk hozzá apával mert nem volt hajlandó csak ölben/mellkason/stb.

Szóval tapasztalatból mondom, ne ugorj minden kis jelzésre mert így megszokja hogy egyből az ő akarata érvényesül.

Tudom nehéz megállni hogy ne menj vissza hozzá de hagyd hadd pityeregjen kicsit, vissza fog aludni magától!

2013. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, akkor én vagyok az ellenpélda:) Én úgy vélem 1 év alatt nem létezik hiszti, akkor még igények vannak..9 hónapot voltatok együtt non stop, hiányol, szüksége van rád! Nyilván meg kell nyugtatni, de ez nem egyenlő a ringatással..Bemész simogatod, megnyugszik, kimész, ha nagyon sír felveszed,(ülj vele, ne járkálj, csak érezze a közelséged) megnyugszik,nem sír már, és azonnal leteszed, magától elalszik majd...Cumit használtok? Az is segíthet..Következetesen csináld, és megszokja!Én pár hósan volt, hogy non stop rohangáltam be,ha épp igénye volt erre, de ezeket követtem...Tényleg csak akkor hív, ha kell neki valami, és tudja, hogy számíthat rám, végigaludja az éjszakát, semmi gond nincs!

Illetve jó lenne ismerni a napirendeteket, hogy mi más baja lehet amiért nem akar aludni?Mennyit alszik napközben? Hozzátáplálod e már? Nem lehet szomjas? Vagy bármi más igénye?

Légy következetes, ha minden rendben van, tudja, hogy ott vagy, de alvásidő van!Nincs játék, ne beszélj hozzá,csak nyugtasd meg! Sok sikert!:)

2013. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

második baba. :)

Elsővel is volt hasonló probléma, de vele 4 hós korában váltottam arra, hogy fekve szopizva altattam, és vele működött. A hosszú távú dolgoktól én sem félek, mert a naggyal együtt is aludtam, de egy évesen sikerült külön szobába szoktatni, másfél évesen pedig már mese után egyedül aludt el, azóta át is alussza az éjszakát, mindezt sírás nélkül.


Ez a módszer tetszik, amit utolsó írt, csak nehéz megállni, hogy ne vegyem fel, mivel így gyorsabban vissza lehet altatni. Nem lenne a simogatós megnyugtatásnak is ugyanúgy dajkálás a vége?

2013. márc. 6. 00:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát képzeljétek, 2 napja délután úgy alakult, hogy nyűgös volt a babám, és kb másfél óránként megszoptattam. Ezután este 11kor elaludt rendesen, és reggel 7-ig csak egyszer kelt fel enni, és akkor sem kellett dajkálni, csak visszatettem az ágyba. Tegnap délután már direkt gyakran szoptattam, és este 9től reggel 8ig aludt úgy, hogy kétszer kelt enni, és csak egyszer kellett ringatni.

Remélem rendeződik így az alvása! :)

2013. márc. 9. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!