Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hetes Kislányom alvási...

13 hetes Kislányom alvási szokásai megváltoztak. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés
3hetes kora óta tápszert kap, azóta egyetlen egyszer evett éjjel, 4-5körül, majd aludt reggel 6-7ig. Este 7, fél8 körül tesszük le aludni, nappal 4 óránként eszik. Most viszont ez a 2. hét, hogy mint a kakukkos óra, pontban éjfélkor és reggel 4kor is enni kér, majd pontosan 6órakor felkel és egészen a 8órás evésig vidáman játszik. A korai kelése nem zavar egyátalán, viszont nem értem éjjel miért kér enni megint 2x. Nem adhatok neki teát, vagy üdítőt, mert a 150ml tápszert bevágja egy pillanat alatt, tehát tényleg éhes. Megeszi és mint a bunda alszik tovább. Viszont így nappal mintha kevesebb mennyiséget enne, szerintem megtelik a pocija éjjel. Szerintetek ez normális egy ekkora babánál? Vagy nem laktatja már a Start tápszer? Most kezdtük a hozzátáplálást, nem merek egyszerre hozzátáplálni meg tápszert is váltani, túl érzékeny a gyomra, nem szeretném megzavarni.
2013. márc. 6. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy kezdétek a hozzátáplálást??? Nem korai ez még?


Lehet ezért kel éjjel is, mert napközben nem telítődik a gyomra?? Nem tudom, csak tippelek :) :)

2013. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én lányom is 13 hetes, de egyátalán nem tervezem még a hozzátáplálást, ő is tápszeres baba. 4 hó után fogjuk elkezdeni.
2013. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálással semmi gond, tápszer előtt kap 1-2 kanál almát, hogy szokja az ízeket, ennyi. Ugyan úgy eszik 150-180ml tápszert 4óránként. Inkább az érdekelne, hogy a ti babáitok is esznek e 2x éjjel ennyi idősen és hogy a start tápszer, annak ellenére, hogy 6 hónapos korig írják, laktató e, egy 6 kilós 3 hónapos babának?
2013. márc. 6. 09:35
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ilyen korban még nagyon gyakran változnak a szokások, emiatt nem kell megijedni, ez teljesen normális. Változik az emésztése, a gyomormérete, és emiatt alakítja magának máshogy a dolgokat, ahogy neki jó.


(viszont az ilyen korai hozzátáplálással nagyon nem értek egyet, akkor is meg fogja szokni az ízeket ha később kezded, de ilyenkor még nincs kifejlődve az emésztőrendszere és nem tud minden enzimet megtermelni, ez bizonyos szintű irritációnak számít, és emiatt később hajlamosabb lehet ételallergiára. Szerintem fontold meg hogy vársz ezzel még 1-2 hónapot, akkor sem leszel elkésve vele).

2013. márc. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!