Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz ebből kúszás?...

Mikor lesz ebből kúszás? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos. Háton fekve halad,a lábaival löki magát. Hasról hátra 4 hós korától fordul, hátáról a hasára tegnap óta. Amikor hason van próbálkozik haladni,de nem megy neki. ezzel még nem is lenne baj,de a lábait meg a kezeit már nagyon jól teszi,ellentétesen,ahogyan kell,de nem jut előre,egy percig erőlködik,aztán begurul,sírni kezd és feladja. Félek,hogy ha ilyen hamar feladja,sosem fog megtanulni.Nem akarok én semmit sem siettetni,csak tapasztalatlan vagyok.

2013. márc. 7. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Àtlagos babák 7 hósan kezdenek el kúszni.

Persze lehet elöbb és késöbb is.


Elsö lányom 7 hósan kúsott 2 hetet majd feltérdelt és mászott. 7 hós kora elött forogva közlekedett, gurult minden hova, és élöre egy picit sem tudott haladni.


második lányom 5 hós korától kúsik, most 8 hós, de nem akar mászni.


amit teszel, hogy semmit nem teszel. a baj ilyenkor hoyg rásegíted valamivel, ülteted, állitod, majd semmit nem ér el magától és mindenen sírni fog késöbb. ha nem tudja a tornyot felépíteni akkor bögni fog, és otthagyja a játékot.

2013. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon hasznos :) Nem ültetem meg semmi ilyesmi,a védőnő tanácsára kapott egy rugós hintát,amiben napi 10 percet van,egyébként mást nem csinálok vele. Van előtte kb. 2-3 játék,ami motiválhatja. Csak olyan furcsa nekem,hogy a hátán közlekedik,ez normális? A hátán csinál mindent,a hátán halad,a hátán körbeforog.
2013. márc. 7. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
teljesen normális
2013. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Félek,hogy ha ilyen hamar feladja,sosem fog megtanulni."

Azért ezt remélem nem gondolod komolyan, kicsit elmosolyogtam a gondolaton, ahogy olvastam. :)

Természetesen meg fogja tanulni, amikor majd itt az ideje.

2013. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom 3 hónaposan forgott,és 3,5 hónaposan kúszott a lakásban.most 5hós állni ,ülni szeret.

Furcsa.:)

2013. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is hasonlók miatt gondolkoztam el. Igazából barátnőm rémített meg. Az ő lánya egy hónappal idősebb,mint az enyém,és a babája már jár. 4hósan már mászott. Nem hazudik,mert voltak nálunk,láttuk meg videókat is mindig elküld nekem,hogy mit csinál éppen a babája. Ő mondta nekem,hogy szerinte nem fog kúszni a babám,és nagyon megrémültem.
2013. márc. 7. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Végig olvastam mindent.Elmondom neked,hogy pont ez volt velünk is 1 perc próba aztán ordítás.Én is a körmöm rágtam,hogy most mi van,mert nekem is a hátán közlekedik a hasán meg nem,csak próbálkozik.Nyugi majd menni fog neki:) (mondja az aki ettől a mondattól már a haját tépi)
2013. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!