Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mire gondoltok, mi ad erőt...

Ti mire gondoltok, mi ad erőt egy-egy nehéz pillanatban, amikor már nem bírjátok olyan fáradtak vagytok?

Figyelt kérdés

Én arra szoktam, hogy ez a kisfiú nem kérte, hogy világra jöjjön, mi döntöttünk így, muszáj őt segítenünk.

Néha azért elég nehéz :).

3 hós baba anyukája


2013. márc. 7. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig azt a mantrát mondogattam magamban mikor már nagyon fáradt voltam és kimerült (3 kicsim van, amikor egyszerre betegek vagy amikor pici csecsemők és éjjelente 4-5ször is ébredtek stb). hogy ELMÚLIK. Az idő mindent megold.

Illetve hasonlót amit te is írsz kérdező hogy mi szerettük volna hogy megszülessen nem ő akart megszületni.

2013. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én arra, hogy jajj Istenem adj erőt! Pedig nem vagyok vallásos, de időnként fura dolgok törnek fel belőlem... :)
2013. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor arra gondoltam,hogy mennyit szenvedtünk azért,hogy ő legyen,és sokszor a fél karomat odaadtam volna egy csöppségért,ahhoz képest néhány alvás nélküli hónap semmiség:)
2013. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor azt kívántam így az elején, hogy bárcsak este lenne. Ezt konkrétan volt, hogy reggel ébredés után mondogattam.

Aztán volt olyan is, hogy abban kapaszkodtam meg, hogy a férjem még 2 óra 49 perc és itthon lesz.

De volt olyan is, hogy bekapcsoltam a tv-t és kerestem egy számomra érdekes műsort. Közben pedig dédelgettem a lányom vagy épp elmeséltem neki, hogy mi megy a tv-ben.

Ő mondjuk 4 hónapos korától baromi nyugodt gyerek, azaz, ahogy elmúlt a hasfájás.

De én 0-4 hónapig rengeteget sétáltam vele, szinte sosem voltunk otthon.


Most pedig már (19 hós) egész nap csavargunk a városban. Múzeumokba megyünk (nagyon szereti őket, főleg az állatokat), vásárolunk, stb..

2013. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra,hogy nem kérte,hogy a világra jöjjön ill.,hogy nélkülünk elveszett lenne, hiszen mi vagyunk számára a biztonság.Aztán mosolyog egyet és már nem is vagyok fáradt :D
2013. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egyébként nehezen bírom a kevés alvást. Akkor nyűgös és dekoncentrált vagyok. Ha tehetem, akkor napközbe pótlom vissza az energiát :)
2013. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én arra, hogy az a fő, hogy egészséges. Nagyon megrendít, ha egy beteg gyereket látok pl. a tv-ben, és hálás vagyok, hogy egészséges a kisfiam.
2013. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Ikreket szültem, és állítom, hogy a hónapokig tartó nem alvást emberi erővel nem lehet kibírni (én max. négy órát aludtam egy nap, később, mikor nem volt fogzás, egy kicsivel többet). Istentől kértem erőt, energiát, vigaszt is, ha kellett, és Ő adott. Most, a harmadikat várva szemernyi kétségem sincs afelől, hogy továbbra is bírni fogom... mert még mindig Ő ad erőt. :)

( Vigyázat! A módszer valóban működik, kipróbálni csak saját felelősségre lehet! ;))

2013. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, 3hós-4évesig. Ilyenkor arra gondolok, hogy milyen jó, hogy egészségesek, élnek. Néha ilyenkor még felnézek az angyalokszülei oldalra, esetleg beteg gyermekek oldalára és ekkor elgondolkodom, hogy milyen boldognak kellene lennem, ahelyett, hogy magamat sajnálom, hogy teljesen egyedül vagyok a nap nagyrészében a 3 gyerekkel. Morbid, de tényleg erőt ad, hogy itthon vannak, épek, egészségesek és ELEVENEK. Amikor estére teljesen kész vagyok, mert apa éjszaka dolgozik mindennap, akkor mielőbb ágyba teszem őket, a kicsit cicire és megpróbálom elaltatni őket. Délelőtt nagyokat sétálunk. Nagy nem ovis, nem akarom egyenlőr nehezíteni a dolgomat, hogy lebetegítse a nagy az egész családot az oviból hazahozott betegségekkel.
2013. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! Olyan jo olvasni ezeket :). Igen, elmulik es biztosan gyonyoru emlek lesz ez az idoszak a nehezsegek ellenre is.
2013. márc. 7. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!