Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tudó/tanuló babák...

Járni tudó/tanuló babák anyukái! Cipőben vagy cipő nélkül tanult meg járni a babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam próbálkozik a járással, de csak ha zokniban van, cipőben egyáltalán nem akar, még felállni sem hajlandó sem benne, csak hisztizik.
2009. szept. 13. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 13 hós ,de még csak tanulgatja, a járást nem nagyon adtunk rá semmit,csak ilyen kis kocsicipőnek nevezett cipőcskét!!

De nem ebben kezdett el totyogni!!

Irtó édes ahogy lépeget!!üdv Niki

2009. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, nagyon édesek ahogy totyognak, próbálkoznak, kisfiam örömében sikongatni is szokott ha elér az egyik pontból a másikba :)
2009. szept. 13. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. A lányom 15 hónaposan kezdett el önállóan menni, előtte pedig kézen fogva és bútorok mellett. Mivel nyár volt, nagy meleg, mi nem adtunk rá sem zoknit, sem cipőt. Most viszont azért már hüsibb van, próbáld meg talán a csúszásgátlós zokniban először (bár tapasztalatom szerint ezek is csúsznak főleg laminált padlón), mert először mindenképpen így kellene ráéreznie az egyensúlyra. A cipő plusz súly, azt én majd utána adnám rá, ha már jól egyensúlyoz. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! A legtöbb zoknink csúszásgátlós :) Nem akarom erőltetni a cipőben járást, a védőnő is azt mondta múltkor hogy nem baj ha cipőben még nem megy, csak arra voltam kíváncsi hogy ha így szokja meg, akkor később "elfogadja-e" a cipőt, nem késtem-e még el vele.
2009. szept. 13. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 9és fél hósan cipő nélkül. A cipőt csak egy hónappal később tűrte meg a lábán.

2009. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam!
2009. szept. 13. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:

az én fiam most egy éves. most kezd egyedül mászkálni bútorok mellett. sokáig egy nyaki izomgyengeség miatt gyógytornára jártunk. a gyógytornász nekünk azt javasolta, amíg nem jár teljesen egyedül, ne adjak rá cipőt. zokni, ha hideg van, anélkül, amíg melegebb. minél többet tipegjen mezítláb, egyenetlen, különböző terepeken. kavicson homokon, füvön, ami éppen van a közelben. Amikor egyedül jár, akkor fokozatosan szoktassam a cipőhöz. bent anélkül, kint egy-egy órát legyen rajta cipő. és a későbbiekben is így. délelőtt cipő nélkül délután cipőben, vagy fordítva. ha már egyedül biztosan jár, akkor mindkettő fontos. a mezítlábazás és a cipőzés is.

a cipőnél fontos, hogy tartsa is a lábat.

nekem azt javasolta, két cipője legyen először: egy szandálszerű, bentre: hátul a sarkánál mindenképpen zárt, kemény sarkú legyen. a kinti zárt, bakancsszerű. magas szárú, hogy tartsa a bokáját is, és ennek is kemény a sarokrésze mindenképpen. Azt mondta, hogy érdemes erre a kettőre kiadni inkább több pénzt, mert hosszú távon megéri.

Remélem tudtam segíteni!

2009. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél, köszönöm!
2009. szept. 13. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!