Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macska szőr okozhat asztmát?

Macska szőr okozhat asztmát?

Figyelt kérdés

fiam 3.5 hónapos,kb 2-3 hete van egy macskánk bent a lakásban,

a fiam,úgy 1-2 hete kezdett el szárazan köhögni,majd 3 napja

hurutosan és néha fullad is.a családban van/volt nehéz légzéssel küzdő családtag,inkább náluk hörghurut volt a jellemzőbb,

de a doki azt mondta hogy a fiamnál inkább asztmás jellegű.

de az is valószínű hogy örökletes,de én gyanakodnék a macskára is.

ma viszem vissza az orvoshoz,ez tegnap jutott eszembe

és hátha van valakinek tapasztalata e téren,de az orvosra is minden kép rákérdezek


2013. márc. 8. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet a macska, a dokinak mindenképpen mond, a macskát meg tedd ki.


Nem akarok bunkó lenni, de igazán lehetett volna annyi eszed hogy egy ilyen csöpség mellé nbem hozol állatot minimum amíg fel nem áll.

Most kezd el kúszni, mászni, mindent a földröl felenni. Hiába takarítasz mint a kisangyal a macskaször mindenhol ott lesz.

Ha a gyerek elött lett volna a macska akkor ez van, de akkor is elgondolkodnék hogy ha légzési problémája van akkor kiteszem a macskát, mert csak fontosabb a gyerek mint a macska.

2013. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Okozhat. Én nem vagyok asztmás, de allergiás vagyok a macskaszőrre.
2013. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem jutott eszembe amikor ide került a macska hogy ez fog ilyen problémát okozni,

lehet azért mert még nem voltam jártas ebben.

amikor a lányom 1 éves volt akkor is volt macskánk,neki nem volt baja tőle

persze ez nem jelenti h akkor a fiamnak se lesz,

ezzel tisztába vagyok.

a macskát addig tartottuk volna csak lakásban amíg megszokik minket,utána ki az udvarra.

már most is a nap döntő többségét az udvaron tölti,mégis eszembe jutott ez az eshetőség a fiam problémájánál és elhiheted hogy még a háztól is elmegy a macska!

ugyanis a gyerekeim egészsége a legfontosabb!!!

2013. márc. 8. 07:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj ne válj meg a cicától! Csak csinálj egy úgymond "tiszta"

szobát! Mi is ezt csináltuk! A tisztaszobába kúszik mászik a gyermek... de oda nem engeded be a macskát!!

Nálunk a nagyszobába nem jöhet be semmilyen állat, a másik szobába meg ott van a kutya, tengerimalac, gekkó, gabonasikló, teknős... csinálj egy tisztaszobát! Ez a megoldás! A macskának ott a többi helység, és az udvar, és a gyermeked elég nagy lesz ö eldönti majd, hogy akar-e a macskával barátkozni, vagy-nem! Egy gyermek életében fontosak az állatok az én 2 éves fiam imádja a kutyánkat (tacskókeverék) mindig kimegy hozzá megölelgeti ad neki enni...stb. Együtt sétálnak kutya követi mindenhová :)

2013. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

az a "baj" így ezzel,amit leírtál,de azért köszönöm

hogy ez a cica az unokatesómé volt,

külön mentek a feleségével,ő az anyukája miatt nem veheti magához a cicát,a felesége is a szüleihez ment vissza ott pedig van egy másik cica,aki csúnyán mondva terrorizálja szegényt.

én szerettem volna amúgy is cicát és felajánlottam

hogy magamhoz fogadom.

9 éves a cica,és unokatesóméknál is döntő többségében a lakásban volt,ha úgy volt kedve akkor kiment az udvarra.

Éjszakákat mindig a lakásba tölti.

Az ajtót becsuktam h ne menjen be a gyerekek szobája,valamiért épp azt a szobát szúrta ki magának,

de ez a macsek nagyon ügyes,kinyitja az ajtót!!!

egyedül a konyha ajtót nem tudja így az előszobába és a konyhába tudna lenni,de akkor vagy nyávog,vagy kaparja

az ajtót.

Ami volt régen cicánk,ő kis korába került hozzánk,tehát őt elsőre az előszobához szoktattam és utána ki az udvarra,de vele ezt nem tudom megcsinálni.

annak meg nincs értelme hogy kint hagyom és aztán elmegy

vagy egész éjjel az ablakba nyávog vagy éppen kaparja

az ablakot is.

2013. márc. 8. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!