Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós a kislányom és egyáltalá...

9 hós a kislányom és egyáltalán nem tudok napirendet tartani? Gondot okozhat ez?

Figyelt kérdés
Pl. az alvással rögtön gondok vannak, mert van, hogy este 9-kor kidől vagy hamarabb, de van hogy éjfélig nem tudom elaltani. Ezzel ugye dől a reggeli ébredés is, így a reggeli (már van, hogy a tízórai idejében történik). Aztán az ebéd is előfordul, hogy ha bealszunk, akkor nem érkezek a főzéssel időben. Amikor délután alszik, olyankor tudom a házimunkát megcsinálni, utána sétálunk, ez is eléggé változó időpontban. Lehet, hogy én vagyok a hibás, de első baba, fél éve költöztünk be az új házba, eddig szüleimmel éltem (nem kellett háziasszonyoskodnom)... Ez így nagyon nem jó ugye? Hogy tudnék ezen változtatni?
2013. jan. 26. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez neked nem túl jó. A gyereknek is kell egy napirend föleg késöbb, hogy tudja hogy pl ebédre nincs reggelizö pehely és és reggel nem zuhanyzunk...


Amit tehetsz hogy megfigyeled mennyi fentlét kell a gyereknek ahhoz hogy könnyen elaludjon este. az esti altatásnak legyen rituáléja. fürdés, átöltözés, tej/vagy szopi. és sötéttség. ha nem alszik el maradj vele tedd bele az ágyba játszon de max kicsi fény legyen aminél még éppen látod, de ne nagy fény. ehhez ragaszkodj. (én laptoppal ülök be ha kell, és ö eljátszik majd elalszik).


így reggel idöben fog kelni, lesz reggeli, (tízorait nem adok kicsiknek csak a nagy lányomnak mert akkor nincs ebéd) és ebéd és uzsonna és vacsora. Legyen meg hogy mikor mit esztek. ha délben eszik a család meleget akkor a baba is délben kapja a fözeléket.


1 óra +- bele fér, de nem több órás eltérés. ez nekem is nagyon fontos, de a gyerekeknek is kell. így tudják mikor mi következik és nem lesznek felesleges hisztik késöbb (mint pl reggelizö pehely délben)

2013. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy rosszul alvó babával nagyon nehéz napirendet tartani.

Nekem sem mindig megy, pedig már egy éves a fiam. Csak sajnos van,hogy éjjel még 2-3-szor is fel kel. Ha nem alszik vissza egyből, akkor reggel tovább alszik, itt már meg is csúszott a napirend.

Délután is van,hogy egy órát alszik, de van,hogy 3-at! Megpróbáltam kelteni párszor, de szinte kivétel nélkül sírt, ha nem aludta ki magát!

2013. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!