Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkával élőktől...

Mosható pelenkával élőktől kérdeznék személyes tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Milyen pelus(oka)t használtok?

Mi alapján választottátok ki őket?

Mennyi kell belőle?

Milyen belső betétet használtok?

Hogyan mossátok?


Egyszóval minden tapasztalat érdekel. Egy kezdő csomag kb. mennyibe kerül?

Hogy döntsek a méreteket illetően, ha még (sokáig) nincs itt a baba? Még csak most tervezzük, de szeretnék időben tájékozódni.


2013. márc. 8. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél többfajtát... Újszülöttnekk külön legkisebb méretüt. Combszárnyasat. És ne állithatóst...vagyis ne csak olyanod legyen. Tetrát' prefoldot zsebest is használtam már.' de én a külön belső külön külsőt ajánlom.... Snappi kapocs nagyon jó. Ha keell + infó írrj privátba. Mosni 60 fokon vagy 30 on Potionnal szoktam'
2013. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kínai zsebesből vettem 24 db-ot, 48 betéttel. Ehhez kell kakifogó betét (sima popsitörlő mosógépben kimosva - kb.7-8x lehet mosni). Elég 3-4 napra, éjjelre eldobóst adok. 40 fokon mosom biomosószerrel, DM-es fertőtlenítő öblítővel, előmosással, bő vízzel, 900-os centrizem. Az eredetiből 4 hónapos babám kipisil. Ezért kicsit kombózunk. Vettem hagyományos tetrát. A zsebes külsejét külsőként használom, tetrába hajtom a betétet és erre a k.fogót (hajtás netről). Lehet a tetrát hypozni, 90fokon is lehet mosni aki akarja. Általában 3 órát bírja. A betétekből van bambuszos és microfiberes, ezeket nem lehet hypozni, csak 40-en mosni. Mi ezt neten rendeltük a gyártótól 40 e ft volt, 10-es csomag tetra 3600.-

Néhány napra elutaztunk, eldobóst adtam rá, szinte hányingerem volt a ragasztószagtól, alig vártam, hogy hazaérjünk, kapta is meg a pamutot.

Sokan nem gondolnak bele, hogy évezredekig jó volt a tetra, az utóbbi években pedig a meddőség csúcspontra hágott (a 25 évesek korosztályában, vajon miért???)

2013. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Helló, na nekem van jó sok tapasztalatom:9 lehet hosszú leszek..kezdtük a monapel praktikával..belső és külső..na ez borzalom..tocsog a gyerek a pisibe! Gyorsan el is adtam, nem beszélve tiszta kiütés lett . Babyland zsebes,állítható pantentos vaterán vettem újonnan darabját 800 Ft-ért kínai, jó!! a zsebbe textílpelust rakok , és van amelyikbe bambuszbetétet, azt is vaterán vettem, de a célnak tökéletesen megfelel a mezei textíl pelenka, van még coolababynk pár darab azt is imádom de annak a combgumrozása sokkal lazább, sokszor áztunk át vele, az nagyobb korunkba lesz jó, most egy éves, szerintem pár hónap múlva már azzal sem ázunk át, van nighty babynk, ezeket használtan vettem egy anyukától mert ő meggondolta és inkább eldobhatót használt csak fellelkesedett először de rájött ez többletmunkával jár mert mosni kell stb..na én ennek örültem így átvettem tőle tíz darabot, ez is zsebes, viszont tépőzáras, nagyon szeretem, bár a gyerekem már simán magának leszedi a tépőzárral hamar elbánik. Van úgy, hogy egy nap csak egyszer ázunk át van, hogy többször, de ez azért van mert a bébipolár bélés a szélénél vagy a hátánál nincs rendesen ráigazítva feladásnál akkor a pisit kivezetheti oda, de volt olyan hét, hogy mindig sikeresek voltunk.Tárolás..hm próbáltam száraz tárolást de a nedves jött be..vettem egy hatalmas műanyag dézsát a teszkóba..olcsóért..abba teszek vizet és két löttyintésnyi ecetet, ha pisis a pelus, csap alatt átöblítem és mosásig mehet a vízbe ázni..ha a külső száraz maradt azt csak a dézsa szélére lököm nem áztatom, ha viszont nyirkos lenne ami csak akkor fordul elő ha későn cserélem a pelust tehát ha három óra múlva akkor elöblítem és mehet az is ázni..mosáskor berakom a gépbe, foszfátmentes mosószert használok, környezetbarát és tíz kiló csak 1200 ft eurósba lehet kapni greenline a neve..ha van még babaruha szennyes azt is belököm a gépbe, öblítő tartájba egy löttyintés ecetet teszek , nem lesznek ecetszagúak a rucik..negyven fokon mosom őket, három naponta és kéthetente kapnak egy hatvan fokos mosást is..eleinte szárazon tároltam teafaolajat csepegtetve a tárolóba de döglöttünk meg a bűztől..hiába fedtem le..szóval maradt a neved tárolás..30 db pelusunk van most jelenleg, így három naponta este mosok és másnap reggelre szárazak, betétek radiátoron száradnak, a többi meg szárítón, nyáron meg majd a napon mert az is fertőtlenít. Én azt ajánlom neked, hogy rendelj egy-egy darabot több féléből, ne rendelj elsőre nagy csomagot, és próbáld majd ki nektek melyik jön be!!! Nekem az új és használtpelusok és a betétek meg textílek bele 30 ezerbe kerültek, kiszámoltuk három éves koráig a mosási díjjal, ecettel, mosószerrel együtt hatvanegynéhány ezer forint az összes költségünk..a papírpelenkával meg több mint fél millió forint egy középkategóriás pelussal szobatisztaságig..ja még annyit én kakafogó betétet néha rakok bele lehet kapni papírbetétet de én kimostam egy olcsó adag popsitörlőt, hogy ne legyen illatos meg cuccos és megszárítottam és tökéletes kakafogó, ha foltos marad a pelus akkor marhaepe-enzimes szappannal átdörzsölöm..
2013. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!