Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom a babámért! Lehet,...

Aggódom a babámért! Lehet, hogy baj van vele? Hova forduljunk, mire utalhat?

Figyelt kérdés

11 hetes a kislányom és mindig kint van a nyelve. Nem lóg neki, hanem folyamatosan dugdossa ki. Csavargatja ide-oda, öltögeti ki-be. Ha alszik, akkor viszont nincs kint. A gyermekorvos, védőnő, vagy akárhová megyünk, pl csiposzuresre, mindenki ezt kérdezi, hogy mindig kint van a baba nyelve? Hova forduljunk, hol vizsgaltassuk ki? Eddig azt gondoltam, hogy normális, de megijedtem, hogy mindenki efelől erdeklodik. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy mire utalhat? Azt mondta a gyermekorvos, hogy pajzsmirigy-problémára, de csak akkor, ha nagy es ödemas a nyelve, de neki vékonyka.

Köszönöm a válaszokat előre is!!!



2013. márc. 9. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerekorvossal kéne erröl beszélni, vagy ö utalna be vagy ajánlja hol tudjátok megnézetni.


De szerintem sokmindent nem tudnak csinálni vele mert még nagyon kicsi. Ha nem mindig, és álmában nem akkor nem idegi és nem izom probléma. Habár nekem már nagy a lányom 8 hós de neki kb 3 hónapja van ugyan ez, sokszor ha koncentrál valmaire kidugja.

2013. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia,az én lanyomnak is sokaig kint volt a nyelve,honapokig.

Senki nem hitt nekem,h baj van,hülyenek neztek.

Amikor kiderült,h feszes izomzattal született,dévény tornaszhoz kerültűnk. Megnezte az arcat is,ott is izomtonus bajok voltak.

Kezelte az arcat es par alkalom utan mar nem volt kint a nyelve.

Nekünk ez az izom dolog volt a kiinduló pont.

Remelem hamar rendben lesz babadnak is.

Jo,h hamar eszrevetted.

2013. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az én kisfiamnak is nagyon sokat volt kint a nyelve és senki nem mondta hogy baj lenne, én sem. Viszont őt is dévény tornáztatni kell feszes izomzat miatt. Az arca is feszes volt. Eddig nem is gondoltam volna hogy van összefüggés (nekünk úgy derült ki hogy ülésbe felhúzva nem tartja egyáltalán a fejét, mert az az izma nagyon gyenge azért mert a hátsó nyaki túl erős). Most hogy ezt a kérdést elolvastam, már azt mondom lehet hogy nekünk is emiatt volt...
2013. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!