Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már Valakinek olyan,...

Volt már Valakinek olyan, hogy kérése ellenére a nagyszülők a 7 hónapos babának (egész) tojásból készült süteményt adtak?

Figyelt kérdés

Merthogy nálunk ez történt, hiába kértem, hogy csak tojásos ételt ne, a hátam mögött persze megtömték, mondván, hogy "Te is kaptál már ennyi idős korodban..." Mondanom sem kell, jól leteremtettem őket.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Tojásallergiás lett a baba? Mert most persze ezen parázok.



2013. márc. 10. 11:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akartak adni neki.

Tök mindegy, milyen ételről, játékról vagy akármiről van szó, te vagy az anyja, a te döntésed tiszteletben kell tartania a nagyszülőnek is.

Másnap nem hagytam rájuk a gyereket, megkérdezték, minek viszem magammal, mondtam, majd ha nagyobb lesz és kaphat mindent, itt maradhat, most félek, hogy "véletlenül" olyasmit kapna, amit kifejezetten nem szeretnék adni. A helyzetet nehezíti, hogy tejallergiás, erre is tudtam hivatkozni. Mivel ment utána a bocsánatkérés, ígérgetés, még egy esélyt kaptak kicsivel később.

2013. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mamikák, anyósok nyugodtan le lehet pontozni, de akkor se a ti dolgotok, hogy ki hogy szeretné nevelni a gyerekét, és csak azért mert Ti már tudjátok a tutit, engedni kéne, hogy az a szerencsétlen szülő is megpróbáljon gyereket nevelni, és ha Ő máshogy szeretné, akkor igen is hagyni kell! Magyarul semmi közötök hozzá, hogy mit ad a szülő a gyerekének, és irdatlan pofátlanság, ennek csökönyösen az ellentettjét csinálni! Sőt, ha a gyerek mondjuk allergiás valamire, akkor az életét is veszélyeztetitek! Ennyit az anyósokról és kedves mamikákról akik lepontoztak!
2013. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én tuléajdonképpen megpróbálom az arany középutat választani, lényegében csak a főbb, orvosi indokkal bizonyos későbbi éáletkorban elkezdhető ételektől tartózkodom, pl. tojás, tej, mogyoró, méz, gomba. A többi olyan élelmiszerből, amiket a különböző hozzátáplálási táblázatok 8-10 hósan jkavasolnak bevezetni, én már 7 hósan adok, mert 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást és tapasztalatból tudom, hogy jól birja a babám pocakja. De az allergizáló dolgokat kerülöm. És mindkét nagyszülőpáros tudja ezt, akkor nem értem miért kell pont az ellenkezőjét csinálnia a saját Anyámnk. Csak arra tudok gondolni amit irtál, hogy "csakazértis adok neki ilyet, hogy bebizonxyítsam hogy jobban tudom". És kértem hogy ne adjon a gyereknek a 6 tojásos piskótából és a vaniliapudingból (ÁÁÁÁÁ), és mikor kimentem kivinni a szemetet arra jövök vissza hogy ezzel tömi... Nem értem miért nem lehetett mondjuk a karfiollevest adni, ami szintén volt és ehetett volna a gyerek, ugyanolyan jó étvággyal mint az édességet. Ráadásul még veszélyes is. Apám erre azt mondta, hogy ez a "ne adjak a gyereknek ezt meg azt x éves korig egy "újabb kor étkezési divatja". Na most az ilyen hozzáállásnál hogy magyarázzam el hogy ne adjon a gyereknek??? A saját szüleim hülyére vesznek. Akkor mi lesz Anyósomékkal????

2013. márc. 10. 16:10
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen meg kell nekik mondani, hogy ez egy új divat, amit a védőnő, és a gyerekorvos javasolnak, valószínűleg magazinokból, divatlapokból tanulták a szakmájukat... Attól, hogy ők így vagy úgy csinálták, te csinálhatod másképp, és ezt nem értem miért nem képesek belátni!
2013. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves fiatal anyukák!

Ti gondoljatok már majd vissza ezekre a hozzá szólásokra 20-30 év múlva! (ha éltek még akkor)

Ezért van ennyi allergiás beteg gyerek miattatok, nem fejlődik ki az immunrendszerük, mert nem éri őket olyan környezeti hatás!

Ti vegyszeren nevelitek!

Nem veszitek észre?

Lesztek nagymamák, anyósok ti is!

Tudjátok a természetes öregség jön, szembe szállni nem lehet vele!

(láttam már 6-8-hósnak sült szalonnát adtak, presszó kávé zaccból tejes kávét, olyan edzett gyerek nocsak!

2013. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Itt nem is a kaján van a hangsúly, kedves mamák és anyósok, hanem azon, hogy senkit se érdekel, (már ha persze nem tanácsot kért tőletek valaki), hogy Ti akkoriban mivel etettétek a babát.. Most más világ van és kész.. miért kell az akaratotokat RÁERŐLTETNI az anyukára? Ő miért nem próbálhatja meg? Erre nem válaszol egy mama se csak arra, hogy lesz-e baja a babának... igen valószínűleg nem lesz, de a lényeg nem ezen van! Hanem hogy az már nem a ti gyereketek, hanem az már más gyereke!
2013. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Meg a másik, hogy hogy jön a kajához a vegyszer?
2013. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!