Nem elég a tej?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy holnap reggel hívom a doktorunkat, csak gondoltam előbb megkérdezem, hogy más is így látja-e mint Én.


A kisfiam 6 hónapos lesz, kezdetektől anyatejes, 2-3 hete kezdtem a hozzátáplálást. Eddig mindig éreztem hogy van elég tejem,visszatelik a mellem, de most már napközben nem érzem hogy annyira tele lenne, csak éjszaka telik vissza (szerintem).

A kisfiam eddig 1x kelt fel enni hajnalban, 1 hónapja kb. van hogy felébred 3-4x is. Van hogy cumival "át tudom verni" és vissza alszik, de ha sokáig nyüsszög (ilyenkor sosem sír) akkor muszáj enni adnom neki, és az érdekes, hogy eszik is.

Az esti etetésnél 3 napja azt vettem észre, hogy még enne, de egyszerűen elfárad a szopásban és elalszik, pedig valószínűleg nem lakik jól.


Más is járt így? Mi a teendő? Holnap hívom a dokinkat, de kíváncsi vagyok véleményekre. Estére tápszert fog felírni a doki?


Köszöönm!


2013. márc. 10. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy éjjel felkel, ebben a korban lehet a fogzás miatt is, hiányzol neki ( a tej pedig nyugtató hatású anyagokat is tartalmaz), fejlődési ugrás is lehet, amitől nagyobb az étvágya, éjszakai mocorgás miatt is stb stb. Sőt, kora szepa is lehet ( nálunk volt egyszer kb 3 hós korában h nem volt meg nélkülem, aztán 6 hósan, még egyszer 10-12 hósan, és most másfél évesen megint)

A hozzátáplálásnál ( bár kérdés mennyit adsz neki, hányszor, tej helyett vagy mellette adod) általában csökken a tejmennyiség, mivel nem fogy el annyi, a szervezeted nem érzi, hogy többet kell termelnie.

Azt nem hiszem, hogy tápszert írnának fel, mivel most már "elég nagy"...

Egyébként alszik eleget? Nem lett sírósabb?

2013. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sírós, szinte sosem sír. Az éjjeli ébredésekkor is picit nyüsszög, azt hallom meg. Napközben is elvan nélkülem, akármit meg tudok mellette csinálni, sőt a Mamáékra is ott szoktam hagyni heti 1-2 alkalommal pár órára. Cici mellett kap kaját, még nincs kiváltva étkezés. Napi 3x kap (zöldség, gyümölcs változó).

A fog a doki néni szerint sehol sincs még, mindig megnézi, én is arra gyanakodtam.

Csak furcsa nekem hogy pár hete egyre sűrűbben felkel. elöszőr csak 2x, most meg van hogy 4 alkalommal is. Nem nagyon akarnám visszaszoktatni az éjjeli 2-3 evésre, ha eddig ügyesen kibírta 1 evéssel....

2013. márc. 10. 13:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Délelött alszik egy hosszút, kb. 2órát, de volt hogy 3-at. Délután sétálunk akkor kb. 1órát és utána még 2x 40percet- nagyjából.
2013. márc. 10. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen átmeneti korszakok. Ha " csak" 1-2 hétig tart, az normális. Egyébként, ha csak nyöszörög, és nem sír, akkor lehet csak álmodik, feldolgozza a nap eseményeit. Akkor kár ugrani. Ismétlem, ha nem sír, és nem kel fel. Ha fel is kel, tekereg, keres, akkor az előbb írt dolgok közül bármelyik lehet ( ill. akkor a fogacska kiesik mint lehetséges ok)
2013. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy igazából nem fárad el napközben, nem lesz igazán álmos. Mondjuk minden babának más az alvásigénye, ezért erről csak saját nevemben tudok nyilatkozni. A lányom 5 hónapos korától 2*1,5 órát aludt napközben. Nem én akartam, nem irányítottam, így alakította ki magának...
2013. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
6 hónaposan van egy növekedési ugrás ami járhat ilyen "tünetekkel". Gyakori szoptatással lehet növelni a tejmennyiséget, ebben sokat segít az éjszakai szoptatás is. Ha beáll a termelés az ő igényeinek megfelelően, akkor megint több lesz a tejed. Hozzáteszem hogy az hogy nem telik fel, nem jelenti hogy nincs elég tejed, mert az a normális ha már beállt a kereslet-kínálat.
2013. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!