Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra alakulhat ki kancsalsá...

Mikorra alakulhat ki kancsalság? Sajnos én gyermekkoromban kancsal voltam, úgy tudom, ez örökletes dolog. Félek, hogy a kisfiam is kancsal lesz. Mikor nyugodhatok meg? Most 10 hónapos a kicsi.

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló okból én is körüljártam ezt a témát annak idején. Azt a tanácsot kaptam, hogy egy éves kora körül akkor is érdemes szemészhez vinni a babát, ha semmi különöset nem látok rajta. Ha nem látta még szemész,akkor vidd el, már csak saját magad megnyugtatására is.
2009. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járunk csak nálunk mind a ketten kancsalok voltunk. Én úgy tudom elsősorban két generációnként öröklődik. ÉS én is úgy tudom mint az előző hozzászóló, de szerintem már látszódna 10 hónaposan. Rajtam legalábbis látszódott annak idején álitólag. A Spock könyven az van hogy fél év ha jól emlékszem.

Szia

2009. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk Én vagyok kancsal,de a fiamon még szerencsére nem vettük észre,csak nagyon ritkán.(5 hónapos)

Viszont én 1 éves korom után lettem az,így én is konzultáltam dokival,aki azt javasolta egy évesen szemészet,aztán majd elválik.Nagyon örülnék ha nem örökölné,szinte rettegek tőle,nem szeretném ha átélné mindaz amit annak idején Én.

De ne aggódj,ha pici korba korigálni tudják,nem lesz semmi baj.

2009. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem dől össze a világ, de én sem szeretném, ha azt a tortúrát kéne átélnie, mint nekem. Letakart szemüveget viseltem, csúfoltak. Kétszer műtöttek, de túlkorrigálták, most is kifelé áll egy kicsit az egyik szemem, főleg, ha fárdt vagyok. Ráadásul arra a szememre olyan rosszul látok, hogy gyakorlatilag nem is használom, ha mindkét szemmel nézek.
2009. szept. 14. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Utolsó vagyok.

Én is úgy gondolom,hogy NEM dől össze a világ de mégis.

Nekem is takarva volt,plusz szemüveg,és tudom mit éltél át hisz Én is.Mára annyival jobb a szemem,hogy nehéz észrevenni (kerülöm a szemkontaktust)és így igazán akkor venni észre ha fáradt vagyok,vagy a fejem vacakol.

Bízom benne,hogy a picik ezt megússzák,de ha mégse sem gond,majd segítjük a javulást.

2009. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!