Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a babám az ágyról. Az...

Leesett a babám az ágyról. Az arcát ütötte be de nem vérzik meg semmi, egy kicsit piros ott ahol beütötte. Ugye nem lesz nagyobb baja?

Figyelt kérdés
Már annyira ficánkol csak egy pillanatra nem néztem oda és lefordult.
2008. jún. 9. 12:57
 1/7 A kérdező kommentje:
járt már így valaki?? tudom hogy majd később még rosszabb lesz mikor már jár!! és akkor fog elesni!!én ugy félek már ettől is!!:(
2008. jún. 9. 12:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Figyeld a babát,hogy nem hányik-e.Az egyértelműen az agyrázkódás egyik jele.Illetve a viselkedését,nem írtad mennyi idős,de ha már nagyobb,ugyanúgy játszik-e mint eddig.

Pl:nem nyúl tárgyak mellé mikor meg akarja fogni,lát-e rendesen...stb..Ha látható ödéma alakul ki,vidd orvoshoz,vagy ha bármi szokatlant észlelsz,mert alakulhat ki belső vérzés is az arcban,vagy a fejben.

Én akkor lennék nyugodt,ha orvos is megnézné.

Persze te tudod,mekkorát esett.


Minden jót.

2008. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem minden baba leesik egyszer-kétszer valahonnan /ágyról, pelenkázóról/, és nem te vagy az egyetlen, aki halálra rémül...De általában semmi bajuk nem esik, ha meg gyanús a dolog /hány, vérzik, furcsán viselkedik/ irány az orvos, az ügyelet. Lehet, hogy fölöslegesen mész, de legalább megnyugtatnak. Ne vádold magad, mindenkivel előfordul és még durvább dolgok is lesznek ha járni kezd, meg mászókázni, meg csúszdázni. Így válnak egyre ügyesebbé és megtanulják a határaikat. Persze, ha nagy baromságra készül a kölök, be kell avatkozni, de nem lehetünk örökké a sarkukban...
2008. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos a kislányom!! ugy nem veszek észre rajta semmit!! nem hányt,meg ugyan ugy viselkedik mint eddig!!köszönöm a megnyugtató válaszaitokat!!:)
2008. jún. 9. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A leggondosabb anyával is előfordulhat, de ha már előfordult, akkor gondoskodj róla, hogy orvos lássa tényleg nincs-e agyrázkódása.
2008. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múlt héten esett le pedig én is és anyósom is ott voltunk.A Homlokánál ütötte be a kutacsa alatt!Tudom, hogy mit éltél át!!Vártam estig és még másnap is figyeltem, hogy hány-e , vagy a közérzete rossz-e.De hála égnek nem történt semmi baja.Figyeld legalább két napig és ha baj van akkor vidd orvoshoz!De nem hiszem, hogy baj lenne!:)
2008. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nem akarlak medijeszteni, de az én kisfiam 2,5 hónaposan esett le az ágyról, elég hamar kezdte a forgolódást. Mikor felvettem, sírdogált picit meg köhögött és nagyon megijedtem. Hívtam a mentőket és bevittek minket a kórházba, bár azt mondták semmi gond, csak ő is megijedt. Nem látszott rajta semmi, csak egy picit piros volt a buksija ahol ráesett, nem dagadt, nem hányt, nem volt lázas, nem lett véraláfutásos. Ott is megvizsgálták, röntgen is volt és kiderült, hogy 5 cm-es lineáris koponyatörése lett. Mondom semmi nem látszott! Még jó, hogy bementünk. Szerencsére semmi gond nem lett, de vigyázz te is, figyeld a hőmérsékletét, kutacsa ha kidomborodik, szeme lefelé néz akkor van gond. Nekem legalábbis ezt mondták.

De ne aggódj, nem hiszem, hogy gond van.

2008. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!