Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szellőztetés gondok! Mi lehet...

Szellőztetés gondok! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tetőtéri szobám van, ahol non-stop szellőztetni kell, ugyanis, ha egy fél órácskát becsukom az ablakot fura, bezárt szag lesz. Olyan kórházi vagy nem is tudom. Szagot nincs mi árasszon, mert fél éve volt tatarozva, plusz a szekrény mögött sem lapulhat semmi, ugyanis az összes jelenlegi berendezés egy ágyban, és egy tévéasztalban/évében kimerül. Próbáltam már úgy szellőztetni, hogy huzatot csináltam, de az ablak bezárása után ismét jött a fülledt levegő.


Szerintetek mitől lehet ez? Mit tehetnék ellene?


2011. máj. 22. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kulcs a problémához pont az lesz,hogy fél éve volt tatarozva.Milyen szereket használtatok?Cseréltetek-e burkolatot?Szigeteltetek-e újonnan valamit?A faanyagot nem impregnáltátok-e valamivel?
2011. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szoba 4 éve volt elkészítve, akkor volt szigetelés stb. Fél éve festettük ki újra és tettünk parkettet, szóval szerintem nem az a gond.
2011. máj. 22. 22:48
 3/12 anonim válasza:
És az újrafestés előtt nem volt ilyen gond? Nekem ugyanez a problémám, és még nem sikerült rájönnöm, mitől. :S
2011. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pici a helyiség? Ez lehet az ok. Meleg van, bezárt, fülledt, nem kellemes. Mi is tetőtérben lakunk, de nagy, tágas terek vannak, itt akkor sem érzem semmi szagot, vagy rossz érzést, ha órákig zárva az ablakok. Ennek ellenére mióta betört a nyár, minden nyílászárónk non-stop nyitva van.
2011. máj. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy itt kérdezem de az utolsó válasz kapcsán felmerült bennem a kérdés...


Már nyitva lehet hagyni az ablakokat éjszakára is, non-stop??? Mi már nem fűtünk soha, de éjszakára még nem mertem úgyhagyni.


Kérdező:

Attól is lehet ilyen szag, ha valamivel kezelve lett pl. a fa. Ha van ventillátorotok kapcsold be amikor szellőztetsz, így nagyon jól átcserélődik a levegő. És ha jó az idő lehet szellőztetni 6-7 órát is naponta, így csak kiszellőzik.


De amúgy én táborban voltam többször is különböző helyeken, ahol ilyen helyiségben voltunk. Ott is olyan fura, meleg, állott levegő volt. Lehet, hogy a nyáron végleg elillan majd a szag.

Addig is vegyétek végig milyen változtatások történtek és milyen felületek lettek kezelve, milyen anyagokkal. Ha nincs mi bajt okozzon akkor elég ha gyakran szellőztetsz, nem lesz bajod.

A falak is beszívják a szagot, nálunk is csak akkor tűnt el az ilyesmi, amikor bejött a nyár és a folyamatos szellőztetés.

2011. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valóban kicsi a hálószoba, szóval lehet az a gond :( Reggeltől estig üresen áll, és mikor megyek fel mindig az a rossz szag csap meg. Már nem tudom mihez folyamodjak :(
2011. máj. 23. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem találsz semmit, akkor illatosíts! Párologtatót vagy füstölőt használj rendszeresen, amit szeretsz. Idővel beveszi a szagát a fal meg a bútorok és onnantól olyan szag lesz :D
2011. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, én panelben lakom, februárban lett felújítva (festés, asztalosmunka, új bútorok), akkor költöztem be és az előszobába belépve még most is megcsap az állott szag, fogalmam sincs mitől. Ha kiszellőztetek, nem érzem, de mikor délután hazaérek, megint büdi van.
2011. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A kórházi szagot a fertőtlenítő szer okozza a kórházakban.

Nálatok meg valamely kezelt felület kipárolgása, de az is lehet, hogy mivel tetőtérről van szó a tetőtéri szigetelés kipárolgását érzed.


Az az igazság ezt egy kicsit nehéz, így gép mögül meghatározni.


Üdv!

2011. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem a falakból jön a szag, akkor a bútorból. A lemosható felületeket töröld át vizes ruhával. Én szeretem a Flóraszept illatát, az közömbösíti is a szagokat. Na meg tehetsz be illatosítót, pl. elektromos Air Wick szokott lenni akciósan készülékkel 1200 körül. Az ágy kárpitja is lehet szagos akár, ha régebbi.
2011. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!