Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adható a babáknak...

Mikortól adható a babáknak "kuki" és sós szirom jellegű dolgok?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket, azok inkább ne válaszoljanak, akik megfogadták, hogy ilyenne nem "mérgezik" a babájukat. Alkalomadtán kapna, ízésítésmentes, sós kukoricából vagy krumpliból. Aki adta, mikor tette? Nem adnák neki minden nap, de néha igen, mert nagyon ízlik neki. A kölesgolyó is sláger amúgy, de most a szirom, amit kérdeznék. Köszi
2009. szept. 14. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem írhatjuk meg azt, amit nem szeretnél hallani, akkor mégis mit írhatunk, ami tetszeni fog?


OK! Adj a babádnak mindjárt megszületése után (2 szoptatás között!) sós chip-szet és sajtos hamburgert, meg Coca-colát is, mert az is ízleni fog neki (naná, ha odaadod)...


Lehetne amúgy egészséges zöldségeket és gyümölcsöket is adni neki nassolásként, például az én gyerekeim imádták a nyers répát, karalábét, almát, körtét... De ezt te nem szeretnéd hallani, hát le sem írom!... ;]

2009. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 juditzita ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom most 1 éves, és

én 9 hónapos kora óta adok néha KUKI-t neki.

Pár darabot. De csak annyit, hogy az étkezéseit nagyon ne zavarja be.

Pl: babkocsiban, vagy autóban.

Lehet, hogy nem egészséges, de én abban sem vagyok biztos, hogy az a kifli, vagy a kenyérke egészséges. :(

2009. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem irod,hogy hány hónapos a babád,és a tápszeren és készételeken kívül mit eszik már.Én nem vagyok híve a mai divatnak,a gyerekeim is hagyományosan ettek.,de ezektz az ételeket nem szívesen adnám a kisbabáknak.A piciknek még jó a "háztartásuk" és érzik,hogy mi hiányzik a szervezetükből.Valószínű,hogy azért ízlik a tiednek,mert só hiánya van.A helyedben inkább napközben adnék neki kétszer is főzeléket,husit,amit természetesen sóval készítesz el.Ha mégis adsz neki kukit,akkor csak az étkezések után add,akkor is csak keveset.
2009. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom.. azért nem kell ennyire véresen venni. Több koszt eszik meg a földről, mint amennyi káros ezekben van. Én kb. fél éves kora óta adok neki kb hetente 4-5 darabot. Nem gondolom, hogy ettől baja lenne.
2009. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 10 hós múlt a picim, napi 2szer kap főzeléket, egyszer-kétszer gyümölcsöt, egyszer sajtos-túrós-joghurtos ételt. Mindemellett napi 3-4szer szopizk. Babakekszet adok neki, de ez túl drága /800 Ft/, nem tudom mindig megvenni. Nagyon szeret viszont a sósat, imád "maga enni" és erre nagyon jó étkezések közt a kuki vagy szirom. Fogom neki adni már.

Az első válaszolónak meg annyit, hogy kíváncsi leszek a gyerekei meddig fogják a nyers répát kajálni. Az ilyen gyerekek ált. ha elmennek otthonról más gyerekekhez, ott tömik magukba az ilyen kaját, kólát, csipszet, mert otthon tilos -ilyenek pl a nővérem gyerekei. Nem vagyok annyira optimista, hogy higgyek abban, hogy a gyermekem 10 évesen is a nyers répáért fog könyörögni. Te kaptál gyerekkorodban csipszet meg kukit? Szerintem igen. Túlélted? Tényleg? Nahát...

2009. szept. 14. 20:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok a sós dolgok híve, de ellenére nem hiszem, hogy baja lenne tőle, ha nem sokat kap. az én lányom is eszik kölesgolyót, mondjuk kukit még nem adtam neki, inkább bulátát vettem, az sómentes. Érdekes módon azt jobban szereti, de lehet, hogy csak a formája miatt, mert jobban meg tudja fogni és rágcsálni. azt próbáltad már neki adni? a tescóban 239 vagy 269 Ftért vettem ma és bazi nagy zacskó. A répás válaszolónak említeném csak meg, hogy én is fogok a gyerekemnek nyers répát adni, ha már lesz annyi foga, hogy megrágja. Mert hat foggal ez még nem menne neki. nem hiszem, hogy napi egy-két kukitól sikítozva fog később a nyers répától vagy karalábétól elrohanni rémületében.
2009. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányommal 9 hónaposan kóstoltatták meg a kukit, ízlett neki, néha adok neki, de én is inkább bulátát és kölesgolyót szoktam venni, azt is imádja, nem ragaszkodik a kukihoz.

2009. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Répás! Azt írhatnád mondjuk,hogy "Mikortól adható a babáknak "kuki" és sós szirom jellegű dolgok?" Mert a kérdés itt ez!!! Erre kéne a válasz!!

Kivagyok,hogyha nem a kérdésre válaszolnak egyesek!

Kedves kérdező,ne haragudj a megjegyzésemért. A válaszom: 10 hónapos babádnak már nyugodtan adhatod nasiként.

Jó étvágyat;)

2009. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Miért kellene sós nasi a 10 hónapos babának?

Egyáltalán nasi minek, ha annyiszor eszik meg szopik ahányszor a kérdező írja.

Minek ilyen fölösleges dolgokkal etetni a gyereket?

14 hónapos a kicsi fiam, de még 1x sem kapott sós kukit.

Ne babakekszet vegyél, ha drága, hanem sima hagyományos háztartási kekszet.

Egy csomag 150ft. Ez még belefér?

Az én fiam is félig főtt sárgarépát szeret rágcsálni, meg brokkolit!

2009. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én már adom a lányomnak kb. 10 hónapos kora óta. Mondjuk otthon nem nasizik, de a babakocsiban szoktam adni neki. Szerintem azért ezt nem lehet összehasonlítani a chips-el, mert ebben kukorica van, olaj és só. A chips meg tele van ízfokozóval. Szerintem semmi baja sem lesz tőle, sőt néha még én is neki ülök tévézés közben.
2009. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!