Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok 3-4 hónapos...

Mit szoktatok 3-4 hónapos babátokkal csinálni?

Figyelt kérdés
Miket csináltok napközben? Hogy telik egy nap?
2013. márc. 13. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ilyenkor még unalmasan.Mármint játszani aktívan még nem nagyon tud.Sétálni baba kocsival jó időben.Zenélsz neki.Mesét olvasol,a csörgőkkel játszotok,és sokat-sokat puszilgatod.Adhatsz a kezébe plüss könyvecskét,meg rágcsálni való játékot.

Boldog babázást!!!

2013. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5 hónapos, és sokat szoktunk együtt nevetni. Mindenképp hagyd néha magára is mondjuk játszós szőnyegen, hagy fedezze fel maga a világot. De mindenképp töltsetek együtt rengeteg időt. Beszélj hozzá. Én sokat fordítom hasra, ha már nem tetszik neki, akkor vissza, gurulgat magának ide-oda. Játékokat adok a kezébe, csörgőket. Sétálni is sokat szoktunk, ha épp nem ordít az utcán, akkor legtöbbször haza is jövünk. Ja meg a tv-re nagyon figyel.Nem ültetjük elé, de ha megy, akkor le sem veszi róla a szemét.

Gyönyörű időszak ez!Élvezd ki, amíg lehet.Mert ha visszamész dolgozni, akkor már alig lesz időd vele lenni.Én minden percét próbálom kihasználni(fárasztó,mert már délutánra eléggé mosott rongynak érzem magam, de élvezem).

2013. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

. A baba 5 vagy 6kor kel. Szopi, kaki. Pelus es ruhacsere.

. Kis jatek majd visszaalszik, addig en hajat mosok reggelizek.

. Delelott meg egyszer alszik.

. Reggel mindig kimegyunk setalni (posta dm sima seta). Vagy babakocsi vagy hordozokendo.

. 1-2ig is alszik egy nagyot.

. Delutan a jarokajaban sokat jatszunk (csorgokkel, most kezdi megfogdosni a dolgokat. Nagyon elvezi a jatekot.


napkozben termeszetesen szopizik ezerrel. Keso du is alszik meg egyet.


. 8kor vagy fel 8kor furdes.

. Szopi majd elalszik.

. Ejfelkor vagy kora hajnalban felkel enni.

. 5kor vagy 6kor kel.


egyre aktivabb szemlelodo. A kezevel kezd jatszani, probalom vele megfogatni a jatekokat. Ide oda guritgatni es hasra tenni.


jo babazast!

2013. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kislányom 3 és fél hónapos.

1/2 6-1/2 7 között ébred.

Felébred, megpuszilgatom, dumálok hozzá, ő meg vigyorog.

Átpelenkázom, hamizik, majd eljátszik egyedül a kiságyában, addig én beágyazok, vasalok, mosást bekészítem. Alszik fél órát a hintájában, addig netezek. Utána együtt játszunk a járókában, énekelek neki, mondókázom, csörgőkkel játszunk, kezébe adok pár játékot, azt nézegeti majd elengedi, vagy a szájába gyömöszöli.

Újra hamizik, majd újabb egyedüli játék, akkor a konyhában foglalatoskodom.

Majd kimegyünk sétálni a babakocsival, akkor is alszik kb fél órát, a többi időben néz engem :D

Bemegyünk, ő játszik, én megebédelek, majd újra együtt játszunk.

1kor ebédel, amibe belealszik és alszik 3-4 órát a nappaliágyon.

Utána újabb hami, közös játék a nappaliágyban fürdésig, 7kor megyünk pancsizni, utána hami, alvás reggelig.


Ha nincs el egyedül, akkor hordozókendőbe teszem, vagy pihenőszékbe és magam mellé leteszem és figyeli minden mozdulatomat.


Ti miket csináltok?

2013. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!