Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkulnbsegnel is van...

Kis korkulnbsegnel is van testver feltekenyseg? Hogyan fogadott benneteket a nagyobbik gyerek mikor mentetek haza korhazbol?

Figyelt kérdés

en nemertek hozza ,ugyanis nekem nemvolt testverem .

van egy 1es fel eves lanyom es a napokba fog szuletni a kisteso :) ilyen kis korkulnbsegnel is van a feltekenyseg ,vagy o ebbe beleszokik mert meg kicsi ?

ha addig nagyon anyas volt a nagyobbik ,tovabra is az maradt ? orult nektek ? nemvaltozott meg ,hiszen mas volt vele egesz nap ,mashogy viselkedtek vele mint te szoktal ...meselnetek egy kicsit :)


2013. márc. 13. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A fiaim között nagyon kevés van. Az ikrek 21 hónaposak, az öcsi 8 hónapos és nemsokára jön a 4. fiú :-) Amikor a kicsit hazavittük az ikrek akkor voltak 13 hónaposak. Nagyon aranyosak voltak. Letettük a hordozóban a babát a kanapéra. Az ikteket ölbevettük és bemutattuk a tesót ők meg megsimogatták. Most kezdett el járni a kicsi és a múltkor együtt tettek pár lépést :-) két oldalról fogták a pici kezét, de nem igazán bírták sokáig tartani :-) nagyon jó testvérek, sokat tanulnak egymástól. Deén azért félek, hogy az új babát hogy fogják fogadni.

Szerintem az a legfontosabb, hogy soha ne ordibálj a nagyobbal, ha olyat csinál ami a kisebbre egy kicsit is veszélyes lehet. Mindig figyelj és ha olyan van, akkor avatkoz közbe és szépen magyarázd el neki, hogy ez veszélyes. Az is jó, ha hagyod a nagyobbnak, hog besegítsen, ha van kedve. Pl. A fürdetésnél moshatja a lábát, olvassatok együtt a tesónak ( adj neki egy könyvet és majd kitalál egy kis történetet a képekhez :-) ) Próbálj meg vele is sok időt tölteni. Én próbálok velük minden nap legalább egy órát eltölteni külön-külön is. Ez 4 gyerekkel nem tudom, hogy menni fog-e, de próbálkozok :-) így érzik, hogy ugyanúgy szeretem őket :-) van amikor csak sütni " segítenek" :-). De az a fontos, hogy mindig érezék, hogy ugyanolyan fontosak :-). Ha kezdetben oda figyelsz rá, akkor később sem lez gond remélem :-)

2013. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!