Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az örökbe fogadott gyerek...

Az örökbe fogadott gyerek után is jár a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Szerintem a kérdés egyértelemű.
2011. jún. 23. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen jár. És még sok egyéb juttatás is amit saját gyerek után nem kap meg az ember.
2011. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen jár.
2011. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár, és pontosan ugyanazok járnak, amik vérszerinti gyerek után, semmivel nem több vagy kevesebb, ugyanis jogilag a saját gyereked.
2011. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Jár ám, méghozzá ha jól tudom, emelt összegű. Minden olyan ellátás jár, amit a vér szerinti szülők is megkapnának, és ezen felül még plusz juttatások is járnak neki. Az OEP honlapján nézz szét ez ügyben!
2011. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"És még sok egyéb juttatás is amit saját gyerek után nem kap meg az ember."


Igeeeen???????

Én mint két gyerekes örökbefogadó szülő csak tudom,hogy pontosan az jár meg ami a vér szerinti gyermek után is megilleti a családokat,az anyakönyvezéssel és örökbefogadással a vér szerinti családokkal megegyező jogok illetik meg az örökbefogadó szülőket,sem több,sem kevesebb!!!


A nevelőszülők más kategória,nem tévesztendő össze!!!

2011. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jár ám, méghozzá ha jól tudom, emelt összegű. Minden olyan ellátás jár, amit a vér szerinti szülők is megkapnának, és ezen felül még plusz juttatások is járnak neki. Az OEP honlapján nézz szét ez ügyben!"


Emelt családi örökbefogadóknak nem jár!!!

Legfeljebb ha tartósan beteg gyermeket fogadtak örökbe,de maga az örökbefogadás miatt biztosan nem.


Nagyon nagy tévhitek vannak!!!


Engem kérdezzetek,szívesen válaszolok.

2011. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. jún. 23. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt azt hiszem kavar van a neveloszulo es az orokbefogado szulo kozott.

Neveloszuloknek ez a hivatasa, munkaja hogz intezetis kicsiket nevelnek fel.

Orokbefogadas olyan mintha a sajat gyereked lenne.

2013. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!