Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Budapesti BKV-zó anyukák!...

Budapesti BKV-zó anyukák! Igazolást GYES-ről lehet e-mailben is igényelni, vagy csak személyesen az Egészségbiztosítási Pénztártól? Kismamabérlethez kellene.

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
emailben is lehet, igen
2013. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kaptál az Államkincstártól határozatot a GYES-ről. Küldeniük kellett volna. Azt bemutatod a bérletpénztárnál, adsz egy fényképet és kiállítják a bérletigazolványt. Utána, ha bérletet veszel, nem kell mutogatni az igazolást. Ha ellenőrzik, a bérletigazolvány hátoldalán van a lejárat dátuma. Én így veszem szeptember óta. Annyi fennakadás volt, hogy a fiatalember, aki az igazolvány csinálta (gondolom még nincs gyerek ezért nem volt képben) hiányolta, hogy nincs a határozatban a GYES végdátuma. Elmondtam neki, hogy egységes szabályozás szerint a gyermek 3 éves koráig jár, és mivel a születési dátum szerepel a papíron, ezzel nem lehet gond. Nem is kötözködött tovább.
2013. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig igaza volt, ezért kell szabály szerint külön igazolás, mert ennek az infónak szerepelnie kell rajta. 8pl. speciális esetben tovább is lehetnél gyesen). Gyedről nem is küldenek határozatot automatikusan, ott mindenképp igényelni kell igazolást a bérlethez.
2013. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lehetett e-mailben, csak személyesen, vagy postán lehetett volna még feladni az aláírt kérelmet...
2013. ápr. 8. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
hm, nekem elfogadták emailben küldve is (természetesen a kézzel aláírt kérelmet scannelve küldve)
2013. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!