Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges, húsos babakaját lehet...

Üveges, húsos babakaját lehet adni 5 hónaposnak ha még csak kóstoltatásnál tartunk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Persze, ha 5 hónapos kortól van ajánlva. Na meg attól is függ, hol tartotok a kóstoltatással, mikor kezdted a hozzátáplálást. De ha már evett sütőtököt, akkor nyugodtan kipróbálhatod a sütőtököt csirkehússal.
2013. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 napja kezdtük el. Alma+banánt kapott tegnap és tegnapelőtt. Ma és holnap őszibarackot (üvegeset) kap. Sütőtököt nem láttam magában csak husival,szóval hétvégén valami már íz kellene. Jövőhéten ugyan ezeket tervezem adni csak nagyobb mennyiségben.
2013. márc. 14. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj húst neki amíg még nincs rendszeresség az étkezésében. mi 4 hónaposan kezdtük kóstoltatni,szépen gyümölcsök,majd ha már ezeket ette is,zöldségek,és most lesz 6 hónapos,még szoktatom,hogy ebédre zöldség van,és utána következő lépcsőként fog húst is enni. de persze csináld,ahogyan jónak látod,te érzed,hogy hogyan szeretnéd :)
2013. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még csak kóstolgat ne adj neki húst. Pont valamelyik nap olvastam ha mondjuk a baba 6 hónaposan kezdi a hozzátáplálást akkor ne hagyjunk ki egy lépést sem, nem szabad egyből a 6 hónaposnak való bébiételt adni.


Szépen haladj sorban, és majd kb 1 hónap múlva adj neki húst. Ismertesd először a zöldségekkel és gyümölcsökkel.


Egyébként van sima sütőtök is Kecskemétiből pl. De te is csinálhatsz neki. Nem kell azért oda adni a húsosat mert nem láttál önmagában. :)

2013. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ha pár napja kezdted a hozzátáplálást, akkor semmiképp ne adj még húst, pláne, ha zöldséget még nem is evett. Van üvegesben sima sütőtök. Adhatsz neki azt is, sárgarépát is krumplival, aztán cukkini... mindent fokozatosan. Egyelőre azokat add bébiételben, amiket 4 hónapos kortól ajánlanak.
2013. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettek , úgy lesz ahogy írtátok. Még nem sokat tudok a témáról a védőnő és az orvos mondta ,hogy kezdjem el a hozzátáplálást , de a védőnő csak jövőhéten ér rá felvilágosítást tartani.
2013. márc. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!