Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás-babás anyukák, milyen...

Kutyás-babás anyukák, milyen egy napotok, hol van a kicsi napközben?

Figyelt kérdés

Miket csináltok egy nap és mikor?

A kutyus milyen és milyen a viszonyuk a babával? (bármilyen korú is) Mennyire engeditek össze őket és hol van a baba napközben? Ha már mászik, járkál, hogy kerülöd el, hogy állandóan a kutyust akarja simizni és hogy álltok a kosszal, szőrrel?

:)



2013. márc. 14. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyed-en vagyok a 1,5 évesemmel. Terápiás kutyáim vannak ,többen.Pici kora óta össze vannak engedve,fokozatosan.Ma már eteti simizi őket és labdázik velük.

Kutyaiskolára is magammal viszem,nagyon szereti.

Nem jellemző hogy szőröznének,de ha igen abból sincs tragédia. Kosz meg detto. Homokozóban koszosabb lesz mint a kutyaiskolán. :)

Lakásban van minden kutya természetesen és vannak szabályok ,mind a gyereknek mind a kutyáknak. Egész pici korától kezdve következetesen, hogy simizünk,nem húzzuk a szőrét, aztán nem csapdosunk, hogy adjon falatot a kutyának. Most már leülteti őket ,pórázra veszi és sétálnak. De ha a kutya elmegy a helyére akkor békén kell hagynia,volt már hiszti belőle de akkor sem engedem.

2013. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

húh, te... :D

a kutya 8 éves, a lány 1,5. nagy kutyus, rokonságból mentett, bent van a házban. a lányom imádja, de már rá van nevelve, hogy nem kell a kutyust örökké dögönyözni, bár nagy testű, de mégse fiatal, és nem egy plüssállat.

Szóval össze vannak engedve maximálisan. A kutyának az előszobában van az étele, vize,úgyhogy ilyen veszély nincs.

Ha napos idő van, akkor délelőtt kimegyünk kutyástól sétálni, levelet,nádat, kavicsot gyűjteni, vakondtúrást morzsolni a rétre. Ha lóg az eső lába, akkor kutya marad, gyerek megy babakocsizni vagy a házunk előtti parkba. Délután már nem megyünk a kutyával sétálni, mert akkor nagyon sokan szintén kimennek a kutyával, és mindkettőre figyelni nekem sok lenne.

A szőr... áhh... hullik rendesen, német juhász a drága. naponta 1x felmosok hypós vízzel, és rengetegszer összesöprök. mást nem nagyon tudok tenni. Szerencsére kanapéra, ágyra nem megy fel, így is nagyon hálás hogy bent lehet velünk.

2013. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók, amiket írtok, én is szoktatom a lassan 10 hós lányomat a szép simihez, és a finom bánáshoz, a helyén fekvő vagy pihenő kutyushoz én sem engedem oda, de mi inkább sokat vagyunk a gyerek szobában és a hálónkban, ahova nem jön be a kutya. Nekem is 7 éves német juhász keverékem van, elég lusta, sokat alszik, szóval nyugis. :)


Volt már egyébként, hogy rámordult, vagy gond volt a kutyáitokkal? Mi történhet, ami miatt a kutya mérges lenne, és hogy reagálnátok? :)

2013. márc. 14. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmilyen morgás nem engedélyezett ember állat felé.Olyan volt tegnap hogy a kutya kinti zajra morgott ,erre a gyerek visszamorgott :) de ezt sem tanácsolnám "civil" kutyára .

Necces helyzet lehet ha a kajájt turkálja a gyerek.

Vagy ha szalad és elesik.

Illetve ha idős kutyákat írtok, akkor ha fájdalmas ponton húzza meg a gyerek akaratlanul is .Csípőjére támaszkodik pl. Vagy ha mélyen alszik a kutya és hirtelen közeledik a gyerek.

2013. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

azt nem mondom, hogy a fekvő kutyához nem engedem oda, de mindig rászólok, hogy szépen a kutyussal, és akkor a lányom lemerevedik egy pillanatra, leül a sarkára és az ujja hegyével megsimogatja, dünnyög hozzá. a kutya 1 hónapja van bent, tegnap volt egy kis vonyítás, mert a kislány valahogy rossz helyen fogta meg. Ez alatt az 1 hónap alatt soha még egy fél tekintet sem utalt arra, hogy a kutya nem szívesen veszi a lányom közeledését. Igazából ő már le van tesztelve sógorom kisfia által (7 éves), aki minden létező ocsmányságot elkövetett a kutyán büntetés nélkül, és azt is jámboran tűrte. a lányom imádja etetni kézből keksszel, a kutya meg imád kézből enni, megnyalja az arcát, nagyon édesek.

nem tudom, hogy reagálnék, ha elkezdene morogni. nincs még ilyenben tapasztalatom.

2013. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés.

Nekünk közepes testű kutyánk van.

Mi lányunk még csak 3 hónapos, de nem tudom mi lesz, ha majd kúszik-mászik.

Kutya kintibenti, de csak a konyhába jöhet be.

Persze a családtagok mondják állandóan, hogy "dobjuk ki" az udvarra, de csak megtaláljuk a normális együttélést.

Én most is naponta söprök és felmosok a kutya miatt, gondolom ha hason közlekedő lesz a lányom, mégtöbbet fogok.

Egyenlőre annyi a kontaktusuk, hogy ölben van a lányom és nézi, mit csinál a kutya, mosolyog neki, kutya csóválja a farkát vagy pihenőszékben ül a lányom, kutya odamegy, megszagolja a kezét, tegnap meg is nyalta, persze mindig megmossuk neki, mivel egész ökle a szájában van állandóan.

Félni nem fél tőle, pedig nagyobb a kutya ülve, mint ő a pihiszékben. Néha mosolyog rá, néha közömbösen figyeli. :)

2013. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Érdekes a dolog, mert nekem lassan 10 hónapos a lányom és a kutyánk 7 éves keverék németjuhász.

Kimondottan keresi a kicsi társaságát, de egyszer, mikor a baba mellette feküdt és nem számított rá, hogy hozzányúl, rámordult és felugrott mellőle, de nem akarta bántani, csak megijedt Tőle, hiszen addig magától, így nem nyúlt a kutyához soha.

Azóta semmi ilyesmi, sőt míg takarítok, odamegy a járóka mellé, odafekszik, ha a kicsi mászik a lakásban, nézi, elmegy mellette, a játékához is nyúlhatna, szoktatom őket, simogatja a kezemből és én is nagyon fontosnak tartom a szabályokat és azt, hogy tudja a kicsi, mit szeret a kutya és mit nem, meg tiszteletben tartsa, ha elmegy pihenni pl a kutty.


Nálunk mondjuk a nappaliban van főleg a kutya, mint írtam is, szóval ott alszik egész nap és így nem kell állandóan figyelni, de minden nap van közös idő is, amikor az egész család együtt a nappaliban és így szokják egymást!

Most akarom elkezdeni majd én is, hogy a kicsim adjon falatokat a kutyának, csak az én babám még mindig mindent a szájába vesz és így nehéz lesz, hogy a kutyakaja ne a gyerek szájában kössön ki, de majd csak megtanulja. :)))


További válaszokat is várok!!! :))

2013. márc. 14. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutyák megnyalták az újszülöttet, azóta falkatag. Vigyázni azonban kell, mert bármikor ráléphetnek. A kutyák idősek, ha meghúzza a fülüket stb. azt azért nem bírják, odakaphatnak. Szóval figyelni kell, a gyereknek van saját szobája is, ha főzök oda zárom a kutyáktól külön. kb. 5-15 percről van szó, a gyerek már 3 éves. Minden nap takarítok és felmosok, domestost használok.
2013. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez a nyalás és falka tag baromság

még ha igaz is lenne,falkán belül kölyök ként kezelnék ami nem túl biztonságos...


Felügyelet nélkül soha ne maradjanak együtt ,egy percre sem.

Kutyát kontroll alatt kell tartani a szülőknek , a gyereknek tiszteletben kell tartani a kutyát ,ez egy remek barátság kezdete.

2013. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!