Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babámat eddig még...

1 hónapos babámat eddig még nem nagyon vettem ki a kiságyból napközben, csak ha szoptattam vagy pelenkáztam. Már szeretném kivinni magammal a nappaliba, hogy ott legyen velem. Mibe legyen ilyenkor? Mózes, babahordozó, vagy fektessem hason a kanapén?

Figyelt kérdés
A mózesbe ugye fekszik,azt nem választanám, mert a babakocsizás közben úgyis abba van, a hordozó talán jobb megoldás, de kicsit még lecsúszik néha benne, a kanapé még szimpatikus. Még mit tudtok javasolni? Utazóágyat mennyi idős kortól lehet majd használni? Annak elég lent van a matraca?

2013. márc. 14. 18:18
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
59%
Nekem ilyen korban kis fonott mózesben voltak a gyermekeim.Mindig ott ahol én is tartózkodtam.Utazóágyba is beteheted.Hordozóba ne tedd.Az autósülés.Szállításra való.Kanapén nekem sosem voltak a gyerekek.
2013. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon pici volt mozesban volt. Kb 1,5 2 honapos kora utan egyszeruen az agyra mellem fektettem. Most, hogy mar mocorog (3 hos) jarokaja van.

Az utazoagy jo (emelheto fajta) ugyanaz, mint a jaroka. De egy darabig meg nyugodtan rakd melled.

2013. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vettünk egy olyan járókát, aminek a kiságyhoz hasonlóan állítható a fekvő felület magassága. Kb. 3 hetes korától abban van a lányom napközben a nappali-konyha-étkező részen. Napközben ott is alszik.
2013. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
állítható magasságú járókába.később úgyis szükség lesz rá,utazóágy sztem felesleges,nem lát ki belőle,te sem látod,nem tud majd felkapaszkodni később stb.kanapéra nem szabad,mert simán lefordulhat róla bármikor.hordozó az autóba való,terheli a gerincét,nem segíti a mozgásfejlődést.
2013. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
mózesbe leginkább, ilyenkor még nem szabad semmennyire sem ültetni, ezért nem jó a hordozó. A kanapén akkor legyen ha ott vagy mellette és figyelsz, semmiképp ne hagyd magára.
2013. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam újszülött korától mindig ott volt, ahol mi. Napközben a nappaliban a kanapén, vagy a konyhában pihenőszékben. 1 hónapos kora körül kitettük a játszószőnyeget a nappaliba, amikor ébren volt ott feküdt, szerette nézegetni a lelógó izéket.

Szerintem az a legjobb neki, ha veled van, persze közben legyen lehetősége nyugodtan aludni. Nyugodtan tedd le a kanapéra (persze úgy, hogy még véletlenül se tudjon leesni), vagy vehetsz pihenőszéket/hintát.

2013. márc. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hordozó nem túl egészséges, csak akkor használatos, ha utaztok.

A kanapé pedig veszélyes. Oké, hogy még pici baba, nem forog, de simán lehet, hogy egyszer nem nézel oda és már le is gurult...

Amibe teheted: pihenőszék (azért ebben se legyen túl hosszú ideig), mózes, pléd/szőnyeg/játszószőnyegre hason a földre vagy hordozókendőbe.


Off: ne haragudj, nem sértésből kérdezem, csak meglepődtem, de eddig a baba egész nap a kiságyban volt, egyedül, míg te a ház többi részében tettél-vettél, vagy hogy?

2013. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Még elmaradt, hogy teheted: járókába vagy babahintába (nekünk leginkább a vászonhinta jött be) is.
2013. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7 -estől kérdezném: mi a baj azzal, hogy eddig a kiságyban volt egész nap az 1 hónapos baba? Miért, hol kellett volna lennie? És hogy az Anyukája tett - vett addig a lakásban? Miért, mit kellett volna csinálnia?

5 kisgyerekem van, de amíg ilyan picik voltak, hogy egész nap csal szopizás és alvásból állt, addig a kiságy nekik a megfelelő, és a nyugalom. x időnként, amikor kezd mocorogni, megéhezik, bemegy Anyuka és megeteti, megbüfizteti, átpelusozza, és visszarakja. Aztán megy a dolgára--- vagy Te nem így szoktad?

2013. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nem nálunk nem így volt. 3 gyerkőc van, és mindegyikük a kezdetektől ott volt, ahol én. Nekem fura lett volna, hogy az újszülött babámat csak óránként látom. Valahogy jobb érzés volt, ha ott volt a közelemben és figyelni tudtam (mondjuk az első gyerekkel nem is tudtam volna másként, mert ha letettem, rögtön ordított, úgyhogy szinte folyamatosan kendőben vagy a hintában volt).

Úgyhogy csak azért találom furcsának, mert mint írtam, én sokkal nyugodtabb voltam, ha a baba mellettem volt. Folyton beszéltem neki, énekeltem, már újszülött korától kezdve... Ettől semmi gond azzal, ha valaki nem így csinálja, nem vagyunk egyformák. :)

2013. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!