Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 10 hónap...

Miket játszotok 10 hónap körüli babáitokkal?

Figyelt kérdés

Mire van időtök mellette és mikor végzitek a házimunkát, mikor főztök, és szántok magatokra és a férjetekre, családra, barátokra időt?

Mennyi az a tényleges idő, amit a kicsivel játszotok és mi az, amit akkor együtt csináltok?

Egész nap hogy telik? Miket csinál a kicsi a lakásban, merre járkál? Mihez nyúlhat és mihez nem?



2013. márc. 14. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát főzni muszáj,mert van egy 3 éves lányom is a 10 hós mellett!

Takarítani is...

Ált amikor főzök, Ő hűtőmágneseket tapaszt mellettem a hűtőre, meg edényekkel csörömpöl!Mindig jön velem mindenhova (most elég durva a szeparációs szorongása),meg nincs is a házban olyan hely ahová betehetném,h ne tudjon kijönni!nincs se járóka,se kiságy!


De amikor csak tudok akkor főzök ha alszik délelőtt!

Játszani: könyv nézegetés, mutogatom neki h mi mi csoda.labdát gurigatunk, formabedobózunk, én beillesztem Ő pedig benyomja!Énekelünk mondókázunk!Hempergünk!Bírkóznak a tesójával, vagy kézenfogva sétálnak!


Nálunk bármerre mehet, mármihez hozzáérhet!Bababarát a ház!Néhány dolog amire allergiás vagyok!Ha csapkodja a konyhaszekrény ajtajait (pedig azt szeretné) vagy ha az ajtókat csukogatja!igyekszem alkalmazni a figyelem elterelést!amúgy mindent szabad!


A napunk:

Reggel ébredés gyors öltözés irány ovi 3-asban!

Utána gyors bolt, majd haza, reggeli (inkább 10órai,mert ébredéskor szopizott), én belefogok a kajába, majd 10 körül meg aludni!Én főzök, dolgozok egy kicsit, vagy tornázok, vagy a nagyobbnak készítek elő valami aktuális kézimunkázós dolgot!Utána játék, majd fél 3 felé el kell indulnunk sétálni, mert egy kicsit mászkálhat a játszón, majd alszik ,közben az ovit is letudjuk!


Hazaérünk közös játék 3-asban, majd vacsi, fürdés és altatás..Ennyi


Amiket tud: Ő már jár, így szerintem nekem sokkal könnyebb már!integet, gagyog, szeret szöszmötölős játékokat játszani


Apa külföldön van,de ha itthon van akkor este altatás után kezdődik a mi életünk :)


Barátokra...játszón !A legjobb barátnőmmel minden gyerekünk egyidős,így nagyon jó minden!A többiekkel inkább telefonon!És ritkán talizunk!Ált nyáron ha a férjem is többet van itthon udvaron kerti partis főzős murik vannak!ott a csemeték is jól elvannak!

2013. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk közös játék ritka, mert soha nincs ötletem, ha meg van, akkor őt nem érdekli, inkább megy mindenfele. Amit szoktunk, énekelek, mondókázok neki, dögönyözés, kukucs játék, azt imdája, de mindig lebuktat. Pl, a kádban van én lebújok, de feláll a kádban és a szélén kukucskál lefele. :-) Van állatos könyv, mindig mutogatom neki, hogy mi micsoda. Szoktam utánozni állathangokat, pl Mit mond a kutyus? Aztán ugatok. :-) Van hintája, hintáztatom. Néha kicsit dobálom a levegőbe. Tornyot építek, ő meg ledönti. Hát ilyesmi. Amúgy sokszor ő pakolgatja a játékait, huzigálja a fiókokat, én meg csak ülök mellette.

A napunk átlag így néz ki:

Kb 7-fél8 felkel, reggeli tápszer, tisztába teszem, olvasok egy rövid mesét, mondókát. Aztán be a kiságyba, anya megissza a konyhában a kávéját, ő addig elmolyol. 10 körül tízórai, aztán alvás. (fél 10-kor apa megy dolgozni, integetés neki). Ilyenkor kb 2 órát alszik, én addig elmosogatok, felseprek, felmosok, eszek. Utána felkel egy óra játék, ebéd. Utána szoktunk lemenni (nem mindennap). Hazajövünk, általában alszik még 4 körül fél-egy órát, én eszek, gépezek, esetleg portörlés ilyesmi. utána 5-kor uzsi. Kb 6-tól megy a tévé, megnézem a híradót, közben ő is velem van, sajna ő is nézi, de még nem bírtam magam rávenni, hogy ne nézzem. Fél 8 fele fürdés, vacsi tápszer, alvás. Általában mindennapra beosztok valamit, h-k mosás, vasalás, sz portörlés, cs wc-fürdő, persze ez nem mindig megy, a héten még csak mosás vasalás volt. Kislányom most kezd járni, bármerre mehet, de mindig megyek vele. Hát a macska cuccaihoz nem nyúlhat, nyilván konnektor. Konyhában a szekrények, fiókok, kuka, mosópor, ilyesmi. A számítógépnél a polcokhoz, de őt ez nem zavarja, pakol le róla. :-) Főzni nem főzök. A férjemmel keveset vagyunk, mert fél-10-kor elmegy, éjfélnél előbb nem jön, sokszor már alszok. Alapból egyik héten 3, másikon 4 napot dolgozik, de most is múlt héten 6, most 5 napot. Viszont aztán 2 hétig csak 3 napot fog, alig várom. Nincs túl sok barátom, a húgom majdnem naponta felugrik, itt dolgozik közel, illetve heti 1X átmegyek a babával egész napra hozzá. Mamámhoz havi 1X, ha eljutunk. Férjem nagybátyja jön kb heti 1X. Más rokonunk nincs. Néha jön még egy-egy barát vagy én megyek, de ez ritka. Havi 1 kozmetikus, 2 havonta 1 színház, kb ennyi.

2013. márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!