Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hibát követtél el,...

Milyen hibát követtél el, amit később megbántál? Példák lenn.

Figyelt kérdés

Pld.

Cumit adtal sokszor es vegul nehez volt leszoktatni, vagy epp nem akartal cumit adni es ujjszopos lett, amirol meg nehezebb volt.


Magad melle fektetted es nehez volt kiszoktatni.


Raszoktattad vmi jatekra ami eloszor jopofa volt de kesobb rossz szokas lett (babam most rugdal egy csorgot a jaroka oldalan, es azota egyfolytaban jar a laba a pelenkazo asztalon is rugdal)


Ilyesmi, csak, hogy tanuljak belole :). Koszi!


2013. márc. 16. 11:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy nem szivtad az orrat porszivos orrszivoval es fullgyulladasa lett.. Kivancsi lennek, hogy en elkeruljem.
2013. márc. 16. 11:44
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Még mindég altatnom kell a 4 éves kisfiamat. 25 hós koráig szopizott, így el is aludt rögtön cici után. Ezt már kicsit unom, de majd leszokik róla. Barátnőim is így jártak, 5 éveres koruk körül maguktól elaludtak, nem kellett bent maradni. A másodiknál ezt majd másképp csinálom.
2013. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első vagyok.Az orrszívás az fontos, ha szereti ha nem. Nálunk volt hogy le kellett fogni. Utána szépen megtanulta, hogy ez fotos. 1,5 éves korától meg megtanítottam orrot fújni, onnantól nagyon ritkán kellett az orrszívó.
2013. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp a cumis eset van. Bele sem gondoltam, hogy később ez problémás lehet, de most már látom, hogy nem biztos, hogy le tudja tenni könnyen. 4 éves, most már annyira nem szeretném, hogy cumizzon, de állandóan kéri, hiába mondom hogy nincsen nálam, eltört stb, kéri és csak kéri. Egyszer álmában rajtakaptam, hogy már az ujját szopizza, amiatt külön aggódom, mert emlékszem kicsi koromban nekem is nagyon nehéz volt leszoknom róla (nagyon sokáig, kisiskolás koromig szoptam az ujjam). Most egyelőre várok, hátha sikerül drasztikus módszerek nélkül abbahagynia az ujjszopogatást meg a cumi utáni hisztit, de ha sokáig folytatódik, akkor majd jön az, amit anyumék is megcsináltak velem, szappan a köröm alá, meg ragtapasz az ujj köré :)
2013. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orrszívást nem igazán kedveltük,de középfül gyulladás lett,így azóta ha csak tüsszög és kicsit is folyik a nozi,szívom.(2 évet betöltötte mikor középfül gyulladása lett),nem kellett volna ilyen könnyen és hamar feladjam a szoptatást,nem kellett volna eladnom a szuper kis kocsinkat mikor 1,5 volt ,mert egy nagyobbat kellett vegyek rájöttem,hogy télen még kocsizni akar:))
2013. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi :)! Azert meg varom, ha valakinek valami eszebe jut.
2013. márc. 16. 13:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Elsotol kedezem, hogy a "meg mindig altatast" hogy lehet megelozni? Vagy mit csinalnal maskepp? En is szopival altatom el, majd bufi es ugy teszem le.
2013. márc. 16. 13:09
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagy cicin aludt el, elhatároztam, hogy a másodikkal ez nem lesz, aztán mégis vele is beleestünk ugyanebbe. Fogalmam sincs, mit kellett volna máshogy csinálnom. A nagy most 3 éves, melléfekszem úgy alszik, a kicsi mindjárt 1, ő ugye a cicin. Vigasztal, hogy az ismeretségi körömben alig vannak egyedül elalvó gyerekek, úgyhogy talán mégsem olyan kirívó az esetünk.

A kicsit magunk mellé is szoktattam, most próbálom átszoktatni a saját helyére. Maga a tény nem zavarna, hogy ott van, de nagyon rosszul alszik, nyűglődik meg rugdos, a saját helyén sokkal nyugodtabb.

A nagy nem tanult meg magában ellenni, 2 éves koráig semmit nem tudtam megcsinálni, ha fenn volt, ezt már tudatosan máshogy csináltam a kicsinél. De ő alapból is könnyebb eset.

Szintén a nagynál, cumisüvegből itattam vele eleinte mindent, és elég nehezen tanult meg pohárból inni. Ezt is máshogy csináltam a kicsinél, ő már hónapok óta szépen iszik pohárból.

Hogy a kicsivel mit rontottam el, majd kiderül. :)

2013. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :-)
2013. márc. 16. 17:13
 10/11 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én inkább ellenpéldákat tudok mondani.


Nem akartam neki cumit adni, de a hasfájós időszakban anynira kellett neki, hogy úgy voltam vele, még mindig jobb mint az agybaj, amit én kapok ha nem adom neki oda. Folyamatosan nyammogta a cumit, éjjel-nappal. Amint elmúlt a hasfájás, 2-3 hós kora közt, már csak alváshoz igényelte. És alváshoz is egyre kevésbé.


Szintén a hasfájós időszakban nagyon sokat altattam magamon a hordozókendőben. Mindenki cseszegetett hogy hozzá fog szokni és majd cipelhetem a seggét 10 kilósan is. Ugyanúgy leszokott róla, mint a cumizásról, már egyáltalán nem kell.


Amit én megbántam, az leginkább az hogy nem készültem fel a szoptatásra elméletben, így szüléskor azt sem tudtam mi a teendő, és hallgattam a csecsemősökre, hogy nem kell az első napon mellre tenni. Na később tök nehezen indult meg a tejem, és az első pár napban tápszert kapott. Szerencsére azóta se.


A másik amit megbántam, hogy fejtem a mélyhűtőnek. Tök felesleges volt, és annyira felborítottam vele a tejtermelést, hogy biztosan rontottam vele a hasfájáson, mert ugye a fejés miatt sokkal több tejem volt mint amennyit ő megevett, és sokszor ki se ette teljesen, csak az elejét.


Ja, és még van egy amit másként csinálnék: egy hónaposan megnézetném Dévény tornásszal, akár van rá orvosi javaslat, akár nincs. Legfeljebb azt mondják hogy semmi baja, de ha mégis van valami, akkor idejében el lehet kezdeni kezelni.


Most csak ezek jutottak eszembe, de hát az enyém még csak 4 hós :)

2013. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!