Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási gondok. Miért...

Hozzátáplálási gondok. Miért nem akarja enni a zöltségeket?

Figyelt kérdés

Szeretnék neki othon készített ételeket adni,de sajnos nem hajlandó megenni.Hogy vegyem rá a krumpli,sárgarépa,és többi zöltségfélék fogyasztására.

7 hónapos.

Köszönöm.


2013. márc. 16. 18:06
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
Hogy csinálod? Lehet nem ízlik neki ahogy elkészíted?
2013. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

krumplit magában ne adj! 1/3 arányban legyen max!

(enyémek se túl jó evők, de nem adom fel:)))

2013. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csináltam a kettőt együtt,és a krumplihoz almát is próbáltam,de sikertelenül.Mondjuk a sárgarépát magában adtam de azt sem szereti.Teljes kudarc,félek,hogy semmit nem fog enni.
2013. márc. 16. 18:13
 4/15 anonim ***** válasza:

Mást sem eszik? Lehet, hogy egyszerűen még nem érett meg a hozzátáplálásra. Figyeld a jelzéseit, hogy mikortól van szüksége másra és ne a hónapokat számolgasd, hogy mit kéne már ennie. Ha most nem kell neki, akkor várj pár napot/hetet és próbáld újra. Gondolom mellette eszik tápszert/anyatejet, úgyhogy enm fog éhen halni. Ha majd megérett rá, akkor el fogja fogadni. :)

Az én babám a pépeset pl. egyáltalán nem akarta elfogadni úgyhogy 8,5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, BLW-vel. Onnan már sima ügy volt. :)

2013. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat,mert mi is igy szenvedtünk jó ideig.Semmi nem izlett neki,akár hogy próbáltam.Főztem,vagy pároltam,sárgarépa,krumpli,sütőtök semmi nem ízlett neki.Úgy is próbáltam,hogy a mi levesünkből adtam répát krumplival,hátha jobban eszi,de nem.Csak az üveges bébiétel jön be neki,abból is válogatós.De próbálkozz tovább,én sem adom fel.Pici sóval izesítettem,tudom,hogy tilos,de igy valamivel jobban megeszi.
2013. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a ciciről ő maga lemondott.Hozzátáplált volt.Gyümülcsöt pépesitve eszi,és tejpépet is kap.Dél előtt gyümi,délután tejpép,de szeretném ha főzeléket is enne.Mégis csak kell a zöltség is neki.
2013. márc. 16. 18:23
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsi tápszert kapott a cicihez.
2013. márc. 16. 18:24
 8/15 Jégtánc ***** válasza:

[link]


itt találsz ötleteket az elkészítéshez.

2013. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Akkor se erőltesd szerintem. A tápszerben, tejpépben plusz a gyümölcsben van elég vitamin. Ráér még, hogy mást egyen. Ha több ételt igényel, jelezni fogja, hidd el.

Mint írtam, az én babám sem evett semmit 8,5 hónapos koráig. Akkor eléraktam puhára párolt brokkolit, amit szépen, kézzel megeszegetett. És amíg csak anyatejes volt, addig sem volt semmi gond, szépen fejlődött. De a pépes ételeket soha nem ette, és a mai napig sem eszi, 2 éves. Utál minden főzeléket és "trutyis" dolgot. Csak levest és darabosat eszik.

2013. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elég neki még a tápi, meg a gyümölcs. Ne erőltesd- a BLW pedig jó módszer egyébként.

Egyszerűen vannak gyerekek, akik a pépes zöldséget nem eszik. Legyél türelmes, párolt répát próbálj adni a kis kezébe, lehet egyedül szívesebben eszik....

2013. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!