Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar már tápszert...

Miért nem akar már tápszert enni? Hozzátáplálási gondok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5hónapos korababa. Most kezdtük el a hozzátáplálást. Öszibarackot evett a múlt héten 3 napig azt evett. Most Almát adtam neki. A gond az, hogy mióta kóstolgatja az új ételeket nem nagyon akar tápszert enni. Így néz ki egy napunk kb két napja ilyen: Reggel kb fél nyolckor kel, tápszert eszik eddig megette a 150-et most meg csak 80ml. Miután elfáradt alszik kb egy órát 10 óra körül felkel, próbálom hátha éhes, de nem. Legközelebb csak dél körül hajlandó enni, ugyanis ekkor szoktam adni neki a bébiételt. abból megeszi amit adok neki és utána már tápszert nem hajlandó enni. Megint elfárad megint alszik, alvás után megint próbálom h éhes e? de nem eszik legközelebb csak 4-5óra körül és akkor is csak max 100ml tápszert. aztán vacsorára fürdés után nagy nehezen megeszik 150-et, kb este 8kor elalszik, és utána 9kor felkel eszik 100-at, aztán 10kor megint és 11kor megint akkor 120-150-et. Aztán fél kettőkor megint eszik kb 120-at és fél ötkor is. Miért nem akar nappal többet enni? egyszerűen nem értem. 68cm és 7kg4dkg volt múlt hét csütörtökön. Vagy már ebédre csak bébiételt kapjon? Mondjuk így sem eszik tápszert utána. nem tudom mit kellene tennem?
2012. aug. 28. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért, mert valami felborult benne, és éjjel bepótolja, amit nappal nem evett meg.

Próbáld éjjel csökkenteni az adagot, vagy adni inkább vizet.

Valahogy, ha nem is teljesen megszüntetni, de legalább 1-2-re csökkenteni az éjszakai evések számát.

Éjjel bepótolja, ha összeadod, kijön a napi adag.

egyenlőre nem a nappali evésén emelnék, hanem az éjszakait próbálnám csökkenteni.

vagy estére adj laktatóbbat, tejpép pl.

persze, éjjel akkor nem fog ennyit enni, ha nappal többet eszik. ez egy ördögi kör. de én itt látom a problémát....

2012. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!