Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babám nagyon hasfájó...

Két hetes babám nagyon hasfájós, nincs széklete sem második napja, nagyon ritkán van csak kisebb puki, ma voltam orvosnál vele, azt mondta ánizs teát adjak neki, hogyan kellene elkészíteni, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés
Azt mondta 3-4 szemet tegyek a vízbe, én azt is csináltam, de igazándiból semmi sem történt. Talán többet kellene belőle főzni? Tápszeres lett szegény, és úgy néz ki hogy nem bírta, most váltottunk a Nestlé beba-ra, nem tudom hogy ez mennyire lesz jó neki. Ebből az ánizs teából egy nap mennyit adhatok neki? Hány milit ihat belőle?
2009. szept. 15. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a teával, ne add fel egyből. Nekem a védőnő azt mondta, hogy a 4. napon kell beavatkozni. Nekünk a glicerines kúp vált be, ha felteszem, szinte egyből jön a kaki...
2009. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ánizs teának elég erős az íze, nem biztos, hogy a babád kedvence lesz. Amúgy engem anno a védőnő nagyon letolt emiatt az ánizsos, köményes tea ötletért, még ha a mamim tapasztalata után mentem is. Közölte, hogy mindkettő elég puffasztó hatású, és miután jól felfújja szerencsétlen kölyköcskét, persze, hogy többet pukizik. De semmivel nem érzi könnyebben magát.

Nekünk a székrekedésre a karamelles tea jött be. (Doki néni tippje) Egy kávéskanál cukrot világosbarnára pirítasz, felöntöd 2 dl kamillateával és teljes oldódásig kevergeted a cukrot.

Ez ilyen pici babánál általában megoldja a szélgörcs problémát is.

Nekünk később amikor az "igazi" bömbölős hasfájós korszak beköszöntött, a gyerekorvos adott egy szélhajtó készítményt, ami időnként bevált, időnként nem. Amikor már csuromvizesre üvöltötte magát a gyerek, egy langyos fürdő műsoron kívül, és hassal a térdemre fektetve hátsimogatás jött be. Kitartás, idővel elmúlik, és jönnek a fogacskák...:-)

2009. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kamilla teát adtam 5-6 kis kanállal. Virágból főztem, nem filterből. 5 nap után adtam neki, de mi anyatejesek vagyunk. Meg is hajtotta rendesen a kicsikémet.
2009. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!