Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok puki, de nincs széklet?

Sok puki, de nincs széklet?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom csütörtök óta rengeteget pukizik.

Mivel csütörtökön úgy gondolta, hogy szopási sztrájkba kezd, így kénytelen voltam egy - egy (összesen 3 volt!) étkezést kiváltani tápszerrel, amit a gyerekorvos javasolt.

Próbálom szegénynél erőltetni, hogy szopjon, de nem segít semmi... nem bírom elviselni, ha keservesen sír, ezért 10 perc után már inkább én adom fel.

Fejem neki a tejet, de azt se tudom garantálni, mert nincs elég minden étkezésre (napi 6× eszik).


Létezik, hogy a tápszer miatt nem kakil? Esetleg megfogta a székletét a táp?

Hogyan tudnék javítani a helyzeten, hogy kakiljon?


Ha esetleg ezután tápszerre kényszerülünk, mindig ez lesz?


2011. aug. 28. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. :) Nekem is tápszeres volt a kisfiam és ánizsmagteát adtam neki, így minden nap volt kaki. erőlködés nélkül és a hasa sem fájt.
2011. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is felesben eszik tejcsit és tápot a 9 hetes kislányom. Van,hogy 2 napig nincs kaki,de puki van. Szerintem ilyenkor feldolgozza a szervezete a táplálékot,ami jó,mert hízik. Anyatejes babáknál természetes,ha nincs pár napig széklet, és ez a pár tápszer is belefér. Ha nem görcsöl,akkor nincs baj. Én adom neki a Gripe Watert,nagyon jó!
2011. aug. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is beleestünk ebbe a kaki problémába.Mint utólag kiderült,a tápszer mellé folyadékot kell itatni a babával,mert a tápszert az "oldja"fel.Sok sikert.Mi kamilla teáztunk,az jó volt.
2011. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Adtunk neki teát tegnap, de nem történt semmi. Majd elmentünk az ügyeletre, ahol csináltak neki székletet. Én nagyon megijedtem, de a doki azt mondta, hogy ez egy teljesen normális dolog.

Meg, hogy nem a tápszertől van, bár azért ezzel nem értek egyet, mert múltkor mikor szintén tápszerre kényszerültünk (1 alkalom volt)tejláz miatt, akkor se kakilt 3 napig.

2011. aug. 29. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!