Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te ki mernél költözni két...

Te ki mernél költözni két babával Ausztriába?

Figyelt kérdés
A helyembe mit tennétek? Van egy férjem aki heti 5x12 órát dolgozik, 100 ezer forintot keres. Egy egy éves babánk akivel gyesen vagyok és áprilisra várjuk a következőt. Férjemnek érettségije van, nekem 8 általános. Van autónk. Anyám felajánlotta, hogy költözzünk ki hozzá és az osztrák férjéhez Ausztriába májusba, miután megszültem. Egy hónap alatt segítenének férjemnek és nekem munkát találni, anyám pedig vigyázna szívesen a picikre amíg dolgozunk. Ti mennétek a helyünkben?
2013. márc. 17. 15:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet: A párom nem beszél németül, angolul társalgási szinten én társalgási szinten németül egész jól. Mi ugye magyarok vagyunk. Férjemnek van jogosítványa én majd ha megszületik a pici akkor fogom elkezdeni letenni. Anyám férje dolgozik, ő mondta, hogy eltartana minket, és szívesen segít, amíg sikerül kicsit lábra állnunk úgymond. Ő 3 ezer eurot keres, plussz maszek munkákat vállal. Magát, anyámat és a családi házukat tartja fent, adósságuk nincs, nekünk sincs.
2013. márc. 17. 15:51
 2/15 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül. Anyukád kint van, az anyagi helyzetetek valószínű javulni is fog, kell ennél több??
2013. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A terv a következő: Megszülnék Magyarországon, egy hónap múlva kimennénk. Egy évig dolgoznánk, minél többet félretennénk pénzt. Vásárolnánk vagy egy házat vagy pedig egy telket épülés céljából. Ha jól tudom egy év után tudnánk felvenni kölcsönt ott. Az addig félretett pénz lehetne a kezdőtőke. Aztán utána is dolgoznánk, törlesztenénk folyamatosan. Picik oda járnának óvodába.
2013. márc. 17. 15:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Simán gondolkodás nélkül mennék!
2013. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én mennék.Anyagi helyzetetek biztos javulni fog.Itthon esélyetek se nagyon lenne megtakarítani,félretenni.Mi is azóta tudunk valahogy megélni mióta a párom külföldön dolgozik.Kevesebb munka,jóval több pénzért...Nem mindegy.
2013. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok ötleteket, tanácsokat is.
2013. márc. 17. 16:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve,hogy ő nyelvtudás,és semmi támogatás nélkül vágott bele.Ti támogatásra is számíthattok,és a gyerekeknek is jó lenne szerintem.Kint több a lehetőség.Én is szivesen mennék,de a párom nem szeretné.5-ös voltam.
2013. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Neked párod miért nem szeretné, hogy kimenj? Ha vannak gyerekeitek, járhatnának oda, nem? Vagy azt nem szeretné, hogy dolgozz?
2013. márc. 17. 17:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez nem lenne kérdés.

Én inkább itt maradni nem mernék!

2013. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem ebben a történetben csak az a furcsa (ha jól értettem), hogy egy pici gyerek mellé szülsz még egyet, és rögtön az anyukádra bíznád, úgy, hogy látástól mikulásig dolgozol?

biztos jobb mint itt, az nem kérdés, de szerintem ez így kicsit meredek.

2013. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!