Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magyar szülőkkel Ausztriába...

Magyar szülőkkel Ausztriába költözni - hogy fog hatni 1,5 éves kislányunkra?

Figyelt kérdés

Most 14 hónapos és pár szót mond. Mi (szülők) magyarok vagyunk, de kiköltöznénk pár évre Bécsbe. Arra lennék kíváncsi, hogy ha otthon csak magyar szót hall, akkor mennyi idő alatt ragad rá a német? Pl. ha 4-5 évesen menne oviba és addig otthon lenne, megtanul majd olyan jól németül, hogy az osztrák iskolában már ne legyen gond?


Köszönöm!


2011. szept. 15. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak ellenkező esettel találkoztam: külföldi szülők gyermeke ( arabok, egyikük se beszélt magyarul)3 évesen, szeptembertől kezdett oviba járni. Egy kukkot se beszélt magyarul! Kb. novemberre már mindent megértett, szépen beszélt, akcentus nélkül, persze, mint minden kisgyerek, néhány hibásan ejtett hanggal (élettani!). A gyerekek még nagyon hamar, tökéletesen képesek elsajátítani egy számukra idegen nyelvet, ha abban a nyelvi környezetben élnek. Javaslom, te ne tanítsd a kislányodat előre, ha neked nem a német az anyanyelved! Te soha nem fogod tudni úgy átadni neki a nyelvet, mint a kortársak és a beszédközeg.
2011. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Írassátok be minél hamarabb közösségbe,(akár napi pár órára) hogy gyorsan ragadjon rá az új nyelv is. Nem lesz semmi gond. 3-5 hónap és már németül is karattyolni fog.
2011. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ausztriaban elünk, es mi csak magyarul beszelunk a fiamhoz, ö 1 eves....jövöre megy bölcsibe...nekünk a gyerekorvos javasolta, hogy minel hamarabb hordjuk közössegbe.Jarunk amolyan baba-mama klubb szerüsegbe, hogy minel többet hallja!Egyik ismerösöm lany 1 evet jart csak oviba...következö ev az iskola lett volna, de kenytelenek voltak 1 evet halasztani, tehat minel hamarabb kerüljön közössegbe!Te is segithetsz neki, ha könyvet nezegettek a magyar utan mondod neki nemetül is!
2011. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én apám az akkori NSZK-ban dolgozott. 6 éves voltam, amikor kiment az egész család. Én akkor kezdtem az iskolát. A szüleim elkövették azt a bakit, hogy beadtak engem első osztályba egy német általánosba úgy, hogy egy kukkot nem tudtam németül, és ugye iskolába se jártam még, csak itthon oviba. Egy hónap múlva mindent értettem és fél év után folyékonyan beszélni kezdtem. Nyelvi szempontból nagyon előnyös volt, lelkileg rányomta az egész személyiségemre e bélyegét. Csúfoltak a gyerekek (igaz akkoriban a kelet-nyugat között még nagy különbség volt öltözetben és mindenben), visszahúzódó és szégyenlős lettem, bepisiltem. stb.


Viszont! Az oviban még nincsenek követelmények, és minél kisebbek a gyerekek, annál el/befogadóbbak. Szerintem próbáld már 2-3 évesen gyerekek közé vinni, ott a nyelvtudásnak még nincs akkora szerepe, mint iskoláskorban, és bele fog nőni, minden lelki törés nélkül profin elsajátítja majd a nyelvet! Tehát azt javaslom, hogy ne 4-5 évesen vidd, hanem minél korábban. De ez amúgy is elkerülhetetlen lesz, a nyelvi környezet miatt mindenhol azt fogja hallani, kétajkú lesz, és ez hatalmas előny!

(Többek között német tanár is lett belőlem, és az anyanyelvi kiejtés -ami nekem is meglett- sokat számít!)


Ami még fontos: ha haza jöttök még kis korában, járasd németre folyamatosan, mert amilyen gyorsan jön, olyan gyorsan mehet is, ha nem gondozzák!

2011. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én sógornőmék Német országba mentek, a szintén kb másfél, kettő éves fiukkal. Ők is jártak baba-mama klúb félébe, és rengeteget játszótérre. A kisfiú már nagyon jól tud olaszul :) De tényleg. Egy olasz kisfiú lett a haverja és állítólag nagyon jól megértik egymást. Most fogja kezdeni az ovit szinte 0 német tudással.
2011. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak nagyobb gyerekről tudok példát, de a kisebbek még gyorsabban tanulnak, szóval nem lesz gond. Az ismerősömék a 10 éves fiukkal mentek ki júniusban Angliába és szeptemberben már ott kezdte a sulit. Addig csak pár szót tudott, amit a suliban tanult itthon( állatnevek, gyerekdalok stb). Azért is mentek a nyári szünetben, hogy ha gond lenne még vissza tudjanak jönni iskolakezdés előtt. De nem kellett.
2011. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! :)
2011. szept. 23. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!